strona archiwalna

Wielkim sukcesem zakończyły się dla Kacpra Żuka Halowe Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów, które odbyły się w dniach 4-10 stycznia w Toruniu. Zawodnik KT Legia Warszawa sięgnął w nich po złoty medal, w finale nokautując rywala.

Kacper to jeden z najzdolniejszych tenisistów Klubu Tenisowego Legia, który przyzwyczaił nas do pięknych zwycięstw i zdobywanych trofeów. Od wielu miesięcy zmagał się jednak z poważną kontuzją kręgosłupa i na kort powrócił dopiero w końcówce 2014 roku. Nie potrzebował wiele czasu, by przypomnieć jak jest mocny i powiedzieć przeciwnikom: "mistrz powrócił!". Po mistrzostwach Polski nikt nie może mieć wątpliwości - Kacper był w nich zdecydowanie najlepszy.

Żuk jak burza przebrnął przez turniejową drabinkę. Najpierw pokonał Wiktora Kubicza (6:1, 6:0), następnie wygrał z Dawidem Kaszubą (6:2, 6:1) i znalazł się w ćwierćfinale mistrzostw, w którym zmierzył się z turniejową "jedynką" - Konradem Fryze z RKT Return Radom. Legionista i tym razem nie dał szans przeciwnikowi, pewnie pokonując go 6:1, 6:2.

W półfinale na kortach toruńskiego obiektu "Na Skarpie" doszło do bratobójczej walki, bo na korcie spotkało się dwóch tenisistów reprezentujących Klub Tenisowy Legia Warszawa: Kacper Żuk i Daniel Michalski. Daniel również poradził sobie w Toruniu bardzo dobrze, ogrywając kolejno Kacpra Piekarka (6:3, 7:5), Jakuba Grzegorczyka (6:3, 6:3), a w 1/4 finału Pawła Godka 6:2, 7:6. W półfinale wyraźnie lepszy był jednak "Żunio", który pewnie ograł klubowego kolegę 6:1, 6:1.

Finał był prawdziwym popisem legionisty, który zmierzył się w walce o złoto z Michałem Sikorskim, reprezentującym barwy MKT Łódź. Żuk i Sikorski doskonale się znają, tworzą dobrze funkcjonującą parę deblową, ale w singlu taryfy ulgowej nie było i legionista zafundował koledze tenisowy "rowerek", czyli wynik 6:0, 6:0. Kacper od początku panował nad wydarzeniami na korcie, podczas gdy Sikorskiego wyprowadzały z równowagi popełniane błędy i wyraźnie miał problem z utrzymaniem na wodzy emocji. Tymczasem Żuk pracował na korcie jak maszyna, kilkukrotnie niwelując przewagę Sikorskiego.

 

 

- Wracam po przerwie, dlatego nie spodziewałem się, że pójdzie mi w Toruniu tak dobrze. Bardzo cieszę się ze zwycięstwa i udanego otwarcia 2015 roku, mam nadzieję, że wszystko nadal będzie szło w dobrym kierunku i będę się dobrze prezentował do końca roku - powiedział po finale Kacper Żuk.

- Za mną 8 miesięcy przerwy spowodowanej kontuzją, podczas której leczyłem kontuzję kręgosłupa i przechodziłem rehabilitację. Od dwóch miesięcy trenuję już jednak normalnie i mam nadzieję, że tak już pozostanie. Pod koniec 2014 roku wróciłem na kort, zagrałem w dwóch turniejach juniorskich, gdzie wypadłem bardzo dobrze, pokonując starszych chłopaków. To na pewno dodało mi pewności siebie przed mistrzostwami Polski - przyznał legionista.

Jakie są najbliższe plany Żuka? Zaraz po mistrzostwach Polski w Toruniu wyruszył na turniej ITF Magnolia Cup do Szczecina.
FTam także chcę zrobić dobry wynik. Muszę złapać trochę punktów do rankingu i zacząć grać ITF-y do lat 18. Myślę, że zagram jeszcze w kilku turniejach do lat 16, ale już wkrótce bardziej skoncentruję się na występach w turniejach do lat 18 - zdradził Kacper.

Finałowy mecz Kacpra oglądali jego rodzice, ale i Dyrektor Wykonawczy KT Legia Warszawa, Artur Bochenek. - Kacpra znam od wielu, wielu lat. To nasz wychowanek, tym bardziej mocno trzymam za niego kciuki. Niech nokautuje na korcie kolejnych rywali - podsumował Bochenek.

Małgorzata Chłopaś / legia.com


Halowe Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów, Toruń

I runda: Żuk Kacper (KT Legia Warszawa) - Kubicz Wiktor (Złotoryjskie Towarzystwo Tenisowe) 6:1 6:0

II runda: Żuk Kacper (KT Legia Warszawa) - Kaszuba Dawid (MKT Stalowa Wola) 6:2 6:1

ćwierćfinał: Żuk Kacper (KT Legia Warszawa) - Fryze Konrad (RKT Return Radom) 6:1 6:2

półfinał: Żuk Kacper (KT Legia Warszawa) - Michalski Daniel (KT Legia Warszawa) 6:1 6:1

finał: Żuk Kacper (KT Legia Warszawa) - Sikorski Michał (MKT Łódź) 6:0, 6:0


W turnieju głównym Halowych Mistrzostw Polski Kadetów zagrali również inni reprezentanci naszego klubu:
Daniel Michalski - medal brązowy
Bartłomiej Andrzejczak - eliminacje, ćwierćfinał
Andrzej Franko - I runda


 

 

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top