strona archiwalna

Nasza zawodniczka Zuzia Twarowska, po dość pechowym występie w turnieju Lemon Bowl U10 w Rzymie, wygrała bez straty seta trzeci turniej z cyklu Legia Tenis 10 Cup w grupie zielonej. Legionistka zagrała w ten weekend na piątkę. W obu niedzielnych meczach wygrywała dopiero przy piątej piłce meczowej. Spotkanie finałowe było obserwowane przez wszystkich kibiców z dużymi emocjami.

W pierwszych dniach stycznia Zuzia Twarowska wystartowała w międzynarodowym turnieju Lemon Bowl, rozgrywanym na kortach klubu New Penta 2000 w Rzymie. Nieszczęśliwy los zdecydował o grze w pierwszej rundzie z późniejszą finalistką całej imprezy, Włoszką Benedettą Sensi. Po wygraniu pierwszego gema i prowadzeniu 15:40 przy serwisie przeciwniczki, nie udało się wygrać drugiego gema. Przeciwniczka doprowadzając do decydującej piłki przy stanie 40:40, wygrała ją. To był moment decydujący. Włoszka wygrała 5 kolejnych takich piłek, wygrywając pierwszego seta po zaciętej walce 6:1. W drugim secie sytuacja się powtórzyła. Niestety emocje wzięły górę, Zuzia zrezygnowana oddała drugiego seta 6:0.

Mamy nadzieję, że limit pecha (przegranych 7 decydujących piłek z rządu!) wyczerpany został na cały sezon, a nabyte doświadczenie z pierwszego w życiu turnieju międzynarodowego będzie procentowało na krajowym podwórku.

Pierwszą okazją do sprawdzianu był weekendowy turniej na Legii. Tym razem przejście z grania na otwartym powietrzu z powrotem do balonu okazało się łatwiejsze niż sytuacja odwrotna. Tylko w sobotę w pierwszym secie drugiej rundy (pierwsza BYE) Zuzia musiała rozegrać tiebreaka, aby przesądzić o jego wygraniu. W niedzielnym półfinale po zaciętym przyjacielskim boju pokonała w dwóch setach legionistkę Julkę Skarżyńską. W bardzo zaciekłym i emocjonującym finale pokonała zawodniczkę z Tczewa, Weronikę Ewald (4:0, 4:2).

W trzeciej edycji turnieju Legia Tenis 10 Cup po raz pierwszy wystartowały zawodniczki z innych województw - dwie z Krakowa i jedna z Tczewa. Widać, że popularność naszego cyklu rośnie i turniej jest doceniany w całej Polsce. Tym bardziej cenne jest zwycięstwo w tej edycji Zuzi Twarowskiej.

 

Dziękujemy serdecznie zawodniczkom spoza Warszawy za przyjazd i zapraszamy wszystkich z całej Polski na kolejne edycje.
A naszej Zuzi życzymy dalszych sukcesów i dobrego występu na zbliżających się mistrzostwach Polski U10 w Puszczykowie.

 

Na zdjęciu finalistki turnieju Legia Tenis 10 Cup: (od lewej) Weronika Ewald i Zuzia Twarowska 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top