Zawodniczki i zawodnicy Klubu Tenisowego Legia Warszawa biorą udział w Halowych Mistrzostwach Polski do lat 12. Do Soboty pod Poznaniem, gdzie odbywa się turniej, wyjechała silna reprezentacja naszych skrzatów. Skład KT Legia: Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa i Adam Kulig.

Centrum Tenisowe Sobota jest organizatorem Halowych Mistrzostw Polski Skrzatów już po raz drugi. W turnieju, który zostanie rozegrany w dniach 12-18 stycznia, weźmie udział 96 najlepszych w kraju zawodniczek i zawodników. Skrzaty walczyć będą o medale w grze pojedynczej i podwójnej. W mistrzostwach wystartuje siedmiu przedstawicieli Legii.

- Najbardziej liczymy na dobry występ Maksa Kaśnikowskiego, który jest głównym faworytem w walce o złoty medal zarówno w singlu, jak i w deblu - mówi trener Mariusz Kozica.

Trenerzy wierzą mocno w możliwości Alana Bojarskiego, który trenuje w KT Legia już od półtora roku.
- Wyniki jakie osiągnął w Belgradzie utwierdzają nas w przekonaniu, że będzie walczył o medale i w singlu, i w deblu w parze z Marcelem Kamrowskim - nie ma wątpliwości Kozica.
Pod koniec grudnia ubiegłego roku Bojarski spróbował swoich sił w międzynarodowym turnieju z cyklu Tennis Europe Junior Tour. Legionista w grze pojedynczej zajął trzecie miejsce, a w deblu - wraz ze wspomnianym już Kamrowskim - stanął na najwyższym stopniu podium.

Na obiekcie CT Sobota barwy Legii reprezentować będzie także Patryk Stokowski, który do naszego klubu trafił przed kilkunastoma dniami i już bardzo dobrze zaprezentował się na turnieju w Łęcznej, gdzie pokonał sklasyfikowanego na trzecim miejscu na listach Polskiego Związku Tenisa Piotra Kusiewicza.
- Dlatego też i w jego przypadku liczymy na dobre wyniki. Nasz nowy nabytek to także Sebastian Sowa. Chłopak jest nieobliczalny i tak naprawdę dopiero zobaczymy na co go stać w walce ze ścisłą krajową czołówką - podkreśla Kozica, na stałe prowadzący Maksa Kaśnikowskiego i Alana Bojarskiego i wspierający szkolenie Patryka Stokowskiego.

Kolejnym zawodnikiem Legii, który weźmie udział w HMP, jest Adam Kulig.
- Trenerem Adama jest Michał Gawłowski. To chłopak, który na pewno może powalczyć w tym turnieju i jesteśmy bardzo ciekawi, w jakiej jest obecnie formie - mówi Kozica.

 

Trenerzy Legii liczą także na udane występy skrzatek. Do Soboty pojechały dwie zawodniczki "Wojskowych" - Ada Piestrzyńska i Malwina Rowińska.
- Mocno trzymamy kciuki za obie zawodniczki. Ada to nasza największa nadzieja w turnieju skrzatek. W jej przypadku mamy ochotę na medal zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej. Malwina Rowińska jest rocznikowo młodsza. Jestem bardzo ciekawy na co ją stać i będę jej kibicował równie mocno, co całej reszcie - podsumowuje Kozica.
Trenerem Ady Piestrzyńskiej jest Daniel Półkoszek, Malwinę prowadzi jej tata.

 

Skład KT Legia na Halowe Mistrzostwa Polski do lat 12:

Dziewczynki: Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska

Chłopcy: Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig

 

Małgorzata Chłopaś / legia.com  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top