Nasza młodziutka legionistka Zuzanna Twarowska ma za sobą swoje pierwsze starty w turniejach skrzatów do lat 12. W ubiegły weekend (17-18 stycznia) Zuzia pojechała na swój pierwszy turniej w tej kategorii wiekowej do Gdyni na korty klubu Arka Gdynia. Osiągnęła tam duży sukces dochodząc do finału gry deblowej w parze z Zuzanną Frankowską.

Obie Zuzanny wygrały półfinał z faworyzowanymi zawodniczkami Gdańskiej Akademii Tenisowej po dramatycznym meczu (13:11 w supertiebreaku). W finale uległy jednak parze rozstawionych z numerem jeden, doświadczonych już skrzatek – Leticia Matuszewski i Dominika Tetych w dwóch setach, prowadząc już w pierwszym secie 5:2 – niespodzianka wisiała w powietrzu.

W singlu Zuzannie zabrakło trochę doświadczenia w grze do 6 gemów w każdym secie (w Tenis 10 w grupie zielonej gra się do 4 gemów wygranych). W walce o ćwierćfinał z turniejową „czwórką” - Katarzyną Szewalje (2003), po wygraniu pierwszego seta 6:1 i prowadzeniu w drugim 4:2 i 40:0, Zuzia przestraszyła się możliwości spektakularnej wygranej. Przegrała po dramatycznym supertiebreaku 14:12 (prowadząc już 8:4).

Po udanym turnieju w Gdyni, gdzie Zuzia doszła do finału debla, w miniony weekend (24-25 stycznia) legionistka wystartowała w swoim drugim turnieju skrzatów, tym razem w Piotrkowie Trybunalskim, dochodząc do półfinału singla. Po drodze pokonała w dwóch setach (6:2, 7:5) turniejową „dwójkę” - Wiktorię Kalińską (2003) z ITT Goplana Inowrocław. W kolejnym meczu musiała uznać wyższość Kaliny Frydrychowicz (2:6, 3:6), starszej siostry swojej rywalki z rozgrywek Tenis 10. Warto wspomnieć, że ze wszystkich czterech zawodniczek półfinałów Zuzia była najmłodsza.

Pierwsze turnieje Zuzi w kategorii skrzatów trzeba uznać za bardzo udane. Dały one pierwsze zdobycze punktowe do rankingu PZT U12, dużo doświadczeń i wiarę w swoje umiejętności.

W najbliższych planach Zuzia ma jeszcze turniej Tenis 10 w kategorii zielonej w Gdańsku (ostatnią edycję Zuzia wygrała), oraz wyjazd do Krakowa na Fed Cup i podpatrywanie swoich idolek – oby jak najwięcej ich zagrań powtórzyła w lutym na kortach Akademii Angie Kerber podczas mistrzostw Polski.

Trzymamy mocno kciuki za kolejne starty Zuzi.