strona archiwalna

Ada Piestrzyńska (KT Legia Warszawa) bardzo dobrze rozpoczęła starty w 2015 roku. W styczniu na cztery rozegrane turnieje w rywalizacji singlistek do lat 12 wygrała trzy, natomiast w grze podwójnej zwyciężyła w dwóch. Zdobyła również srebrny medal w mistrzostwach Polski. Dobra dyspozycja w styczniowych turniejach zaowocowała awansem naszej zawodniczki na czwarte miejsce w rankingu PZT.

 

Na początku stycznia na kortach Górnika Łęczna odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 12. Ada w tym turnieju była rozstawiona z numerem pierwszym. Zarówno w singlu, jak i w deblu (w parze z Ola Starzyk) nasza zawodniczka nie miała sobie równych i nie straciła nawet seta. Rywalizację rozpoczęła od drugiej rundy, w której wygrała z Kamilą Popławską 6/3 6/1. W ćwierćfinale pokonała Weronikę Szałek 6/3 6/2 a następnie swoją deblową partnerkę Olę Starzyk 6/1 6/0. W finale Ada zwyciężyła z Laurą Koralnik 6/2 6/2.

Turniej deblowy dziewczynki rozpoczęły od fazy półfinałowej, w której wygrały z parą Rowińska/Szałek 6/1 6/0. W meczu finałowym para Piestrzyńska/Starzyk pokonały Marcelinę Kotylak i Laurę Koralnik wynikiem 6/3 6/3.

 

Następnie Ada wybrała się na mistrzostwa Polski rozgrywane w Sobocie koło Poznania. Niestety w pierwszej rundzie singla Adzie przytrafiła się słabsza dyspozycja i przegrała z Alicją Formellą 6/1 6/2. Na szczęście nasza zawodniczka pokazała charakter i powetowała sobie to niepowodzenie w grze podwójnej. Grając w parze z Rozalią Gruszczyńską dziewczyny zajęły drugie miejsce. Rozstawiona z numerem drugim para, w pierwszej rundzie trafiły na Marcelinę Kotylak i Olę Wnuczek. Mecz był bardzo wyrównany i zakończył się dopiero w super tie-breku. Para Piestrzyńska/Gruszczyńska wygrała wynikiem 6/4 3/6 10/8. W ćwierćfinale dziewczyny otrzymały walkowera, ponieważ przeciwniczki nie stawiły się na korcie. W półfinale przyszło rywalizować z rozstawionym z numerem trzecim deblem Bartusek/Smejlis. Mimo słabszego początku meczu i wyniku 1/5 Ada z Rozalią wygrały pierwszego seta 7/5. Drugi padł łupem Karoliny i Zuzi, które wygrały 6/2. Ponownie o wyniku meczu decydował super tie-break, zakończony zwycięstwem pary rozstawionej z numerem drugim 10/8. Tym samym dziewczyny zameldowały się w finale, gdzie czekały już na nie Olga Gołaś i Pola Wygonowska. Finał wygrały rozstawione z numerem pierwszym Olga i Pola wynikiem 6/2 6/4.

 

Kolejny turniejem był OTK Skrzatek w grupach rozegrany w Ostródzie w dniach 24-26.stycznia. W pierwszej fazie Ada wygrała kolejno z Laura Koralnik 6/0 6/4, Olą Węgrzyn 6/4 6/3 oraz Kamila Popławska 6/1 6/1. Awansowała więc do grupy finałowej, gdzie również bez straty seta zwyciężyła we wszystkich meczach. W pierwszym z nich udanie zrewanżowała się Alicji Formelli za porażkę na MP, pokonując ją 6/4 6/1. Następnie wygrała z Zuzią Smejlis 6/3 6/0 oraz Julią Bohm 6/4 6/2.

 

W miniony weekend Ada Piestrzyńska wystartowała w OTK w Poznaniu. W pierwszej w rundzie nasza zawodniczka miała wolny los. W kolejnej trafiła na Darię Lang, z która wygrała 6/1 6/2. W ćwierćfinale pokonała swoją partnerkę deblową Zuzię Kubachę 6/3 6/1. W fazie półfinałowej Ada rozegrała bardzo dobry meczy przeciwko Martynie Lange (rozstawiona z nr 3). Pierwszy set zakończył się wynikiem 6/0. W drugim przy stanie 5/1 nastąpiło lekkie rozprężenie i Martyna wygrała kolejne 3 gemy. Przy wyniku 5/4 Ada postawiła kropkę nad „i” wygrywając 6/4. W finale jej przeciwniczką była Marcelina Kotylak, którą pokonała 6/2 6/1.

W grze podwójnej Ada z Zuzia były rozstawione z dwójką. W pierwszym meczu wygrały z parą Lang/Stokłosa 6/4 6/1. Następnie w półfinale pokonały Marię Szymańską i Olgę Grabowską 6/2 6/3. W finale spotkały się z zawodniczkami rozstawionymi z numerem pierwszym - Olą Wnuczek i Martyną Lange. Dziewczyny rozegrały świetny mecz, wygrywając 6/1 6/1.

 

W najbliższy weekend Ada rozegra jeszcze jeden turniej w kategorii skrzatek w Ostródzie. Następnie uda się na kilkudniowy odpoczynek, na który jak najbardziej zasłużyła. Po powrocie wracamy do ciężkiej pracy i powoli rozpoczynamy rywalizację w kategorii młodziczek.

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top