Ostatni weekend okazał się bardzo pracowity nie tylko dla reprezentantek Polski w pucharze Federacji, ale także dla naszych zawodników. Legioniści jednocześnie wystartowali w czterech turniejach. W Sobocie dobrze zaprezentowali się Daniel Michalski i Filip Kolasiński. W Poznaniu fantastycznie spisał się Patryk Stokowski, który wygrał cały turniej w singla i w debla.

 

Na kortach CTS Sobota rozegrano HOTK kadetów, w którym wystarowali Daniel Michalski i Filip Kolasiński. Pierwszy z nich był rozstawiony w turnieju z numerem jeden. Pierwszy mecz rozegrał z Krzysztofem Wetoszką, którego pokonał 6/1 6/0. W drugiej rundzie wygrał z Aronem Stajszakiem 6/0 6/0, w ćwierćfinale wygrał z Mateuszem Skutellą 6/1 7/5. Półfinał to mecz z Bartkiem Łosiakiem z klubu AZS Poznań. Daniel znakomicie poradził sobie w tym spotkaniu i zwyciężył 6/3 6/1. Niestety w finale nasz zawodnik nie sprostał Michałowi Sikorskiemu z klubu MKT Łódź i uległ 4/6 6/7 (4).

Filip doszedł do ćwierćfinału kolejno eliminując Michała Heliasza 6/2 6/0, Juliusza Lesmana 6/2 6/2. W ćwierćfinale nie sprostał Sikorskiemu ulegając mu 2/6 6/7(6).

Daniel i Filip wystąpili razem w parze w grze podwójnej, gdzie doszli do finału. W pierwszej rundzie pokonali parę Piekarek/Pyrkosz 6/4 6/0. W półfinale wygrali z parą Mikuła/Skonieczny 7/6 (4) 6/2. W finale para Łosiak/Sikorski pokonała nasz legijny debel w trzech ciężkich setach 6/3 6/7 (3) 10-8.

 

Drugie zawody to Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny rozgrywany w klubie WTS Orzeł w Warszawie. Znakomicie w tym turnieju zaprezentowali się Alan Bojarski i Julia Futerhendler. Nasz zawodnik był o dwa lata młodszy od swoich turniejowych kolegów, a mimo tego doszedł do półfinału w grze pojedynczej i wygrał turniej w grze podwójnej, a Julia dotarła do finału gry pojedynczej.

Alan w pierwszej rundzie pokonał Kajetana Kossakowskiego 6/1 6/2, w drugiej wygrał z Leonem Marcinkjanem 6/1 6/1, w ćwierćfinale zwyciężył z Piotrem Strzałkowskim 6/1 6/2. W półfinale nie udało sie pokonać Szymona Kielana, Alan po ciężkim pierwszym secie przegrał 6/7 i niestety legioniście zabrakło sił na drugą partię, która zakończyła się wynikiem 1/6. W deblu Alan grał w parze ze swoim półfinałowym przeciwnikiem i to połączenie okazało się idealne, ponieważ chłopcy wygrali cały turniej. W pierwszej rundzie pokonali pierwszych rozstawionych Bąkowski/Marcinkjan 6/2 6/3, w półfinale wygrali z parą Chmielewski/Skrzypkowki 6/1 6/1. W finale po ciężkim meczu pokonali parę Cichacki/Strzałkowski 2/6 7/5 10/3.

Julia w pierwszej rundzie pokonała bez problemu Jadwigę Ciecieląg 6/1 6/0, w półfinale wygrała z Aleksandrą Wójcik 6/2 6/2. Niestety w finale nie udało się pokonać znakomicie dysponowaną tego dnia Zofię Rutkowską. Legionistka mimo wszelkich starań uległa swojej koleżance 4/6 3/6.

W turnieju wystąpił również Bartek Błocki, Wiktor Zawadzki i Dominik Dobaczewski.

 

Trzeci turniej to Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Skrzatów. Znakomicie spisali się w tym turnieju Sebastian Sowa, który został Mistrzem Województwa w singlu i w deblu. Adam Kulig w singlu był trzeci, a w deblu stanął na najwyższym stopniu podium razem z Sebkiem. Zuzia Ziąbska była trzecia w singlu.

Sebastian rozpoczął swoją drogę po zwycięstwo od wygrania w pierwszej rundzie z Filipem Zawortko 6/0 6/0, w drugiej pokonał Ignacego Ciołka 6/0 6/0, w ćwierćfinale wygrał z Michałem Włodarczykiem 6/2 6/1, w półfinale po znakomitym meczu zwyciężył z Janem Piotrowskim 6/0 6/2, a finał to mecz ze znakomicie mu znanym Karolem Tomańskim. Także i w tym spotkaniu Sebek nie zawiódł i wygrał 6/4 6/3.

Adam swoje zmagania rozpoczął od wygrania z Karolem Szczapem 7/5 6/2, następnie w drugiej rundzie pewnie pokonał Kacpra Tukiendorfa 6/1 6/1, ćwierćfinał to wygrana 6/4 6/3 z Karolem Romerem. Niestety w półfinale nasz zawodnik musiał uznać wyższość wcześniej wspomnianego Karola Tomańskiego, któremu uległ 5/7 1/6.

W debla Adam i Sebek byli rozstawieni z numerem jeden i mieli wolny los. W drugiej rundzie zwyciężyli z parą Szczap/Tomański 6/4 6/1. W półfinale pokonali parę Leszczyna/Romer 6/2 6/3, a w finale nie pozostawili złudzeń parze Lasota/Walerysiak pewnie wygrywając 6/1 6/0.

Zuzia Ziąbska sprawiła nam ogromna radość z zajęcia trzeciej lokaty w Mistrzostwach Województwa. Nasza zawodniczka eliminowała kolejno Brunzlow Kaję v/o, w ćwierćfinale Frankowską Zuzannę 6/3 6/0. W półfinale niestety nie udało się pokonać Marceliny Kotyluk - legionistka uległa 1/6 4/6.

 

Ostatni turniej to OTK 1 skrzatów rozgrywany w Poznaniu. Fantastycznie spisał się w nim Patryk Stokowski, który wygrał cały turniej w singla i w debla.

Patryk w grze pojedynczej dzięki swojej wysokiej lokacie w pierwszej dziesiątce został rozstawiony z numerem jeden, dzięki temu zaczął turniej od drugiej rundy. Tam pokonał Igora Garbackiego 6/0 6/0, następnie w ćwierćfinale wygrał z Gabrielem Matuszewskim 6/1 6/1, w półfinale zwyciężył ze znanym mu Oliwierem Manczakiem-Mancewiczem 6/1 6/4. Finał to mecz pod pełną kontrolą z Jonaszem Dziopakiem. Znakomita forma zaowocowała wygraniem spotkania 6/2 6/2.

W grze podwójnej Patryk w parze z Mateuszem Kułakowskim byli rozstawieni z turnieju z numerem jeden. W pierwszej rundzie nie dali najmniejszych szans parze Lewandowski/Pienkiewicz. Ćwierćfinał to wygrana 6/4 6/1 przeciwko parze Kończal/Matuszewski. W finale Patryk ze swoim partnerem pokonali po trzy setowym meczu parę Dziopak/Manczak-Mancewicz 7/5 1/6 10/5.

 

Tak duże nagromadzenie sukcesów bardzo nas cieszy. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy poświęcili czas w ten weekend, aby reprezentować barwy naszego klubu. Widać, że droga, którą kroczymy jest odpowiednia. Czekamy na kolejne sukcesy i nie pozostaje nam nic innego, jak wypowiedzieć słowa same cisnące się na usta "Legia to potęga!”.

 

 

 

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top