strona archiwalna

W dniach 14-16 stycznia w Stalowej Woli odbył się turniej OTK Skrzatów, w którym znakomicie spisali się trzej legioniści z rocznika 2003. Patryk Stokowski wygrał w grze pojedynczej, a w grze podwójnej był drugi. Sebastian Sowa zajął drugie miejsce w singlu i pierwsze w deblu. Adam Kulig dotarł do ćwierćfinału gry pojedynczej.

Patryk jako turniejowa jedynka zaczął od wolnego losu w pierwszej rundzie. W drugiej pokonał Jana Figarskiego 6/1 6/0. Ćwierćfinał to mecz ze swoim klubowym kolegą Adamem Kuligiem, który zakończył sie wynikiem na korzyść Patryka 6/0 6/0. W półfinale legionista spotkał się z Miłoszem Sroką i pewnie zwyciężył 6/3 6/0. 

Sebastian był rozstawiony z numerem drugim i również zaczął zmagania w turnieju od razu od drugiej rundy, w której wygrał z Bartoszem Daniłowskim 6/2 6/0. W ćwierćfinale Sebek pokonał Kacpra Wereszkę 6/2 6/1. W półfinale nasz zawodnik zwyciężył z Karolem Tomańskim 6/4 6/3. 

Finał to mecz pomiędzy legionistami Patrykiem i Sebastianem. W tym starciu ten pierwszy okazał się lepszy i pokonał swojego kolegę klubowego 6/1 6/1. 

 

W grze podwójnej Patryk wystąpił w parzę z Karolem Tomańskim (NST). Jako para numer jeden w zawodach chłopcy zaczęli rozgrywki od ćwierćfinału, w którym pokonali parę Daniłowski/Siejka 6/1 6/1. W półfinale bez problemu wygrali z parą Mierzwa/Sroka 6/0 6/1.

Sebastian połączył siły z Jakubem Wolnikiem (KS Górnik Bytom). Chłopcy rozpoczęli zawody od razu od ćwierćfinału dzięki rozstawieniu z numerem drugim. Tam czekała na nich para Drzazga/Zadora, która została pokonana bez żadnych problemów 6/1 6/1. W półfinale legionista i jego partner spotkali się z parą Wereszka/Wrona i wyszli z tej potyczki zwycięsko wygrywając 6/1 7/6(3). 

W finale legioniści spotkali się po przeciwnej stronie siatki. Tym razem to Sebastian ze swoim partnerem okazali się lepsi od Patryka i Karola Tomańskiego. Mecz zakończył się wynikiem 6/2 6/2. 

 

Jak widać po wynikach naszych zawodników w ostatnich turniejach rocznik 2003, który dołączył do nas, stanowi bardzo mocne podparcie dla przyszłości klubu. Cieszymy się z wygranych i życzymy powodzenia w kolejnych startach.

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top