strona archiwalna

W Centrum Tenisowym Angie w Puszczykowie zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski Krasnalek do lat 10. Nasz klub reprezentowały dwie utalentowane tenisistki z rocznika 2005 – Malwina Rowińska i Zuzanna Twarowska. Rozstawiona z numerem drugim Malwina, przeszła jak burza przez turniejową drabinkę i bez straty seta zdobyła złoto oraz pierwszy w swojej karierze tytuł mistrzyni Polski. Zuzia dotarła do ćwierćfinału.

 

W pierwszej rundzie Malwina miała wolny los, w drugiej pokonała Gaję Borowską 6:2 6:2, w trzeciej - Zuzannę Kosowską 6:1 6:0. W pojedynku ćwierćfinałowym legionistka rozegrała zwycięski mecz (6:4 6:0) z Kamilą Popławską, zawodniczą z Białegostoku. W półfinale ostatecznie znalazły się cztery najwyżej rozstawione zawodniczki mistrzostw: (1) Kiwior Julia (KKT Kraków), (2) Rowińska Malwina (KT Legia Warszawa), (3) Górska Daria (NST Tczew), (4) Matuszewski Leticia (KS Budowlani Olsztyn).

W półfinale nasza zawodniczka zmierzyła się z Darią Górską z Tczewa, którą pokonała 6:2 7:5. Finał, to pojedynek z Julią Kiwior z Krakowa. Legionistka bez większych problemów pokonała wyżej rozstawioną rywalkę (6:3 6:2), zdobywając tytuł najlepszej Krasnalki w Polsce.

"Malwina od pierwszego meczu grała odważnie, prezentując swój wszechstronny tenis w najlepszym wydaniu. Do każdego pojedynku podchodziła w pełni skoncentrowana na konsekwentnej grze od pierwszej do ostatniej piłki meczu. I udało się! Malwina na swojej drodze do mistrzostwa nie straciła ani jednego seta! Jesteśmy z niej niezmiernie dumni." - relacjonuje po turnieju najwierniejsza fanka Malwinki, mama Adrianna.

Przez cały turniej obecny był również tata Malwiny, Paweł, który pełni jednocześnie rolę trenera prowadzącego. Trzymamy kciuki, aby w przypadku legionistki, ten model współpracy (tata-trener) okazał się przepisem na wielki sukces, patrząc przez pryzmat karier sportowych takich gwiazd światowego tenisa, jak Agnieszka Radwańska, Sabine Lisicki, Caroline Woźniacki.

Po udanym turnieju w Puszczykowie Malwina ma w planach tygodniowy odpoczynek. Do treningów wraca od poniedziałku. Kolejne starty, to turnieje w wyższej kategorii wiekowej, w której ma na swoim koncie już kilka zwycięstw. 

 

W mistrzostwach Polski brała udział również druga legionistka - Zuzanna Twarowska. Nasza reprezentantka dotarła do ćwierćfinału, pokonując w emocjonującym meczu w trzeciej rundzie inną warszawiankę, reprezentującą barwy Mery Warszawa – Zuzannę Witkowską 6:2 6:2. W ćwierćfinale Zuzia nie dała rady przed-turniejowej faworytce do zwycięstwa w całym turnieju – Darii Górskiej z Tczewa. 

Zuzia w ocenie obecnej na zawodach trenerki Dagmary Bednarczyk i rodziców, rozegrała bardzo dobre pojedynki. Zagrała pewnie, w pełni profesjonalnie i co najważniejsze – na maksymalnym poziomie dzisiejszych swoich umiejętności. Dała z siebie wszystko. Obecność wśród najlepszych ośmiu zawodniczek w Polsce do 10 lat, to duże osiągnięcie

Gratulujemy legionistkom udanych startów w Halowych Mistrzostwach Polski Krasnalek.

 

Finalistki w towarzystwie babci Anqeliki Kerber 

 

Uczestniczki Halowych Mistrzostw Krasnalek 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top