strona archiwalna

W miniony weekend legionista Maks Kaśnikowski wystartował w turnieju OTK do lat 12 w Zabrzu. W singlu i deblu stanął na najwyższym stopniu podium. Alan Bojarski wystąpił w turnieju WTK do 14 lat w Warszawie, gdzie triumfował w grze pojedynczej i podwójnej. Znakomicie spisała się również Ada Piestrzyńska, która dotarła do finału gry pojedynczej na turnieju młodziczek, który rozegrano na kortach WTS Orzeł.

 

Maks Kaśnikowski na kortach Mostostalu Zabrze został rozstawiony z numerem jeden zgodnie z jego pozycją na listach rankingowych PZT, dzięki czemu w pierwszej rundzie miał wolny los. W drugiej pokonał Alessandro Buxa 6/0 6/0. W ćwierćfinale wygrał z Filipem Wrona 6/1 6/0. W półfinale legionista znakomicie poradził sobie z Martynem Pawelskim, deklasując rywala 6/1 6/0. W finale Maks zmierzył się z Piotrem Kusiewiczem, który legitymuje się pozycją nr 4 w rankingu PZT. Legionista udowodnił, że jest numerem jeden w Polsce - oddał tylko jednego gema w całym spotkaniu. 

W grze podwójnej Maks wystąpił ze swoim rywalem z finału gry pojedynczej, Piotrem Kusiewiczem. Chłopcy w pierwszej rundzie pokonali parę Jezierski/Mierzwa 6/0 6/0. W półfinale pokonali duet Bojarski/Wrona 6/1 6/0. W finale Maks i Piotrek zmierzyli się z deblem Manczak-Mancewicz/Pawelski. Po ciężkim pierwszym secie wygranym 7/6(0), drugi set to była tylko formalność 6/1. 

 

Alan Bojarski na kortach WTS Orzeł rozpoczął swój start w turnieju od wygranej w pierwszej rundzie ze Stanisławem Pyrą 6/0 6/0. W drugiej rundzie tym samym rezultatem zakończył się mecz z Jakubem Bąkowskim. W ćwierćfinale legionista pokonał turniejową dwójkę Stanisława Filochowskiego 6/3 6/0. W półfinale nasz skrzat spotkał się z Franciszkiem Krotowskim, którego pokonał 6/3 6/3. Finał to mecz z Jankiem Wajdemajerem. Alan bez najmniejszych problemów poradził sobie z przeciwnikiem oraz z dużą liczbą kibiców, którzy zgromadzili się na finale tego turnieju. Ostateczny wynik to 6/2 6/3, oczywiście dla naszego młodego legionisty. 

W deblu Alan zagrał w parze ze swoim półfinałowym przeciwnikiem Franciszkiem Krotowskim. W pierwszej rundzie pokonali legijną parę Dobaczeswki/Michałowski 6/1 6/0. W półfinale - duet Szpak/Wajdemajer 6/3 6/3. Finał to mecz przeciwko parze Filochowski/Grabczan wygrany przez Alana i jego partnera 6/3 6/4. 

 

Ada Piestrzyńska była najmłodsza uczestniczką turnieju WTK młodziczek. W niektórych meczach różnica wieku wynosiła nawet 3 lata. Nasza młoda tenisowa nadzieja rozpoczęła turniej od wygrania z Paula Preuss 6/1 6/0. Następnie pokonała turniejową dwójkę i swoją klubową koleżankę, Annę Lizę Kus 6/3 6/1. W półfinale również zmierzyła się z naszą zawodniczką Julią Futerhendler. Mecz ten był pod dyktando Ady, która zwyciężyła 6/2 6/1. W finale nasza skrzatka spotkała się z Zuzanną Filipecką. Niestety uległa jej po ciężkim trzysetowym meczu 4/6 7/5 3/6. 

 

Przed naszymi skrzatami teraz ostatnie turnieje w tym sezonie i przerwa związana z przygotowaniem do sezonu letniego, w którym stawiamy na turnieje rangi Tennis Europe.

 


 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top