strona archiwalna

Nasi zawodnicy wzięli udział w trzech ogólnopolskich turniejach klasyfikacyjnych. W Zielonej Górze rozegrano turniej skrzatów, na którym Maks Kaśnikowski dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium. W Bytomiu na OTK juniorów trzecie miejsce w singlu i pierwsze w deblu zajął Ksawery Pociej. W Sopocie - w kategorii wiekowej do lat 12 - trzecie miejsce w grze pojedynczej i pierwsze w grze podwójnej zajął Alan Bojarski.

 

W Zielonej Górze swoją dobrą formę potwierdził Maks Kaśnikowski. W drugiej rundzie pokonał Adama Marcinkowskiego 6/1 6/0. W ćwierćfinale legionista bez najmniejszych problemów wygrał z Oliwierem Mańczakiem-Mancewiczem 6/1 6/1. Półfinał to wygrana 6/0 6/0 z Janem Kopcikiem. W decydującym meczu turnieju Maks pokonał 6/2 6/0 Aleksandra Orlikowskiego z Pabianic. 

W grze podwójnej para Kaśnikowski/Orlikowski nie miała sobie równych. W pierwszej rundzie chłopcy pokonali parę Białonoga/Zych 6/0 6/0. W półfinale zwyciężyli z parą Manczak-Mancewicz/Osomański 6/1 6/1. W finale chłopcy zmierzyli się z parą deblową Dziopak/Pawelski, ale i tym razem nie mieli sobie równych, pokonując rywali 6/2 6/4. 

 

Na kortach KS Górnik Bytom swoje zmagania rozpoczął Ksawery Pociej, dla którego był to pierwszy turniej po kontuzji barku. Nasz zawodnik w pierwszej rundzie pokonał rozstawionego z numerem cztery Karola Filara 6/4 6/2. W ćwierćfinale zmierzył się z Gregorem Lainerem, który od niedawna również reprezentuje barwy naszego klubu. Mecz zakończył się wynikiem 6/1 6/1 dla Ksawerego. W półfinale nasz zawodnik musiał uznać wyższość znakomicie dysponowanego od dłuższego czasu Konrada Słowika. Legionista przegrał 0/6 1/6. 

W grze podwójnej Ksawery wystąpił w parze ze swoim półfinałowym przeciwnikiem. W półfinale chłopcy zmierzyli się z braćmi Gieysztor, których pokonali 6/0 6/4. W finale po drugiej stronie siatki stanęli Remigiusz Dopierała i Aleksander Pawlicki. Mecz zakończył się wynikiem 6/1 2/6 10/7 na korzyść Ksawerego i Konrada. 

 

Na kortach SKT Sopot Alan Bojarski rozstawiony był z numerem trzecim, więc zawody zaczął od drugiej rundy, w której pokonał Germana Dumse 6/1 6/0. W ćwierćfinale legionista wygrał z Szymonem Goldszmytem 6/0 6/0. W półfinale Alan tym razem musiał uznać wyższość swojego partnera deblowego Marcela Kamrowskiego. Mecz zakończył się wynikiem 4/6 3/6. 

Alan z Marcelem w turnieju deblowym rozpoczęli od wygrania w pierwszej rundzie z parą Matuszewski/Tatera 6/2 6/1. W półfinale chłopcy pokonali parę Goldszmyt/Rogowski 6/3 6/1. W finale bez najmniejszych problemów wygrali z parą Kułakowski/Pieczkowski 6/2 6/1. 

Inny legionista, Adam Kulig dotarł w tym turnieju do ćwierćfinału. 

 

Na zdjęciu Maks Kaśnikowski (KT Legia Warszawa) 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top