Maks Kaśnikowski pojechał do do Francji na turniej do lat 12 - 25ème PASSAGESPOIRS, gdzie zajął trzecie miejsce w grze pojedynczej. Daniel Michalski wystartował w turnieju do lat 16 - Grawe Open, który odbył się w słoweńskim Mariborze. W grze podwójnej zajął trzecie miejsce, w singlu dotarł do ćwierćfinału.

Maks Kaśnikowski trzeci na turnieju 25ème PASSAGESPOIRS.

W dniach 9-16 maja we Francji w miejscowości Le Passage D'Agen odbył sie turniej z cyklu Tennis Europe do lat 12. Jest to jeden z najważniejszych turniejów w roku dla młodych adeptów tenisa. Nasz zawodnik Maks Kasnikowski znakomicie zaprezentował się w tych zawodach, dzięki swojej znakomitej grze zajął trzecie miejsce w grze pojedynczej. Jest to już czwarty zawodnik z naszego klubu, który wystartował w tym prestiżowym turnieju. Wcześniej występowali w nim Alicja Sierzputowska, Daniel Michalski i Kacper Żuk.

Legionista zaczął swoje zmagania od wygranej z Cesarem Philippe 6/2 6/2. Następnie pokonał Sylvaina Reydelleta 6/0 6/4. W trzeciej rundzie Maks zwyciężył z Cinkem Aglossim 6/0 6/0. W ćwierćfinale zmierzył się z zawodnikiem gospodarzy Giovannim Mpetshim Perricardem, który jest jednym z trzech zawodników powołanych do kadry Francji w swojej kategorii wiekowej. Maks wygrał to spotkanie 7/5 6/2. Warto wspomnieć, że nasz zawodnik przegrywał w pierwszym secie już 0/3. W półfinale niestety nie udało się pokonać późniejszego zwycięzcy Holgera Vitusa Nodskova Rune. Maks przy stanie 2/6 musiał oddać mecz z powodu urazu mięśni brzucha.

Gratulujemy walki do końca i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Daniel Michalski trzeci w deblu na Słowenii.

Na kortach słoweńskiego Mariboru odbył się turniej z cyklu Tennis Europe kat. 2 Grawe Open. W tym turnieju wystąpił nasz zawodnik Daniel Michalski, który zajął trzecie miejsce w grze podwójnej.

Legionista zagrał w parze ze Szwajcarem Henrym Von Der Schulenburgiem. Dzięki wysokiemu rankingowi chłopcy zostali rozstawieni z numerem jeden. Swoje zmagania zaczęli od drugiej rundy, w której pokonali pare Suvajac/Vaz Viana 6/3 6/3. Następnie w ćwierćfinale wygrali z parą Krainer/Palan 6/1 7/5. W półfinale nie udało się pokonać pary ze Szwajcarii Alt/Paul. Mecz zakończył się wynikiem 2/6 6/3 7/10. Daniel w grze pojedynczej zakończył swoje zmagania na ćwierćfinale.

W następnych tygodniach legionista wyrusza na kolejne turnieje z cyklu Tennis Europe Junior Tour. Najpierw turniej kategorii drugiej w Zabrzu, a następnie turniej kategorii pierwszej we Włoszech. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.