Drużyna najmłodszych zawodników Legii po raz pierwszy w historii naszego klubu wystąpiła w ogólnopolskich rozgrywkach Talentiady. Do finałów, które odbyły się 20-21 czerwca w Poznaniu, zakwalifikowało się 16 zespołów. Drużyna legionistów zajęła w tych rozgrywkach VII miejsce, przechodząc wcześniej dwie rundy eliminacji regionalnych.

Drużyna KT Legia Warszawa wystąpiła w składzie: Ala Koczocik, Ala Dałek, Julia Mikołajczyk, Zuzia Twarowska, Julia Cieśluk, Maks Szafran, Kostek Pociej oraz Kuba Wieteska.Nasi reprezentanci udowodnili, że są liczącymi się i dobrze zapowiadającymi zawodnikami w Polsce. Pod okiem trenerów - Asi Szymczyk i Daniela Półkoszka, z dużym zaangażowaniem przygotowywali się do konkurencji i dawali z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy wynik na każdym z trzech etapów rozgrywek Talentiady. Następne rozgrywki za rok. Mamy nadzieję, że drużyna Legii będzie mogła pochwalić się miejscem na podium.


Talentiada to drużynowe zawody dla dzieci do lat 10, które rozgrywane są od 2002 roku i skierowane są na wszechstronny rozwój zawodnika oraz zabawę. W tych zawodach brali udział między innymi, obecny mistrz Polski Paweł Ciaś, oraz Kasia Piter i Magda Linette, które są obecnie czołowymi polskimi tenisistkami. Rywalizacja prowadzona jest w czterech konkurencjach: sprawnościowych, gier drużynowych, para tenisowych oraz tenisowych. Każda drużyna składa się z 6 zawodników: w składzie podstawowym to 2 chłopców i 2 dziewczynki oraz dodatkowo zawodnicy rezerwowi.


 

Talentiada 2015 - eliminacje regionalne

 

Podczas długiego czerwcowego weekendu drużyna KT Legia Warszawa (w składzie: Alicja Dałek, Alicja Koczocik, Julia Mikołajczyk, Maks Szafran, Kuba Wieteska i Kostek Pociej) rywalizowała na kortach radomskiego klubu RKT Return o zakwalifikowanie się do rozgrywek finałowych Talentiady 2015. Młodzi legioniści spisali się na medal. Walczyli do samego końca, aby móc reprezentować barwy naszego klubu na finałach ogólnopolskich, które odbędą się 20-21 czerwca w Poznaniu. Przed nimi 2 tygodnie przygotowań. Trzymamy mocno kciuki.

 

 

 


 

Talentiada 2015 - eliminacje

 

31 maja na kortach w Wesołej odbyły się eliminacje Talentiady 2015 województwa mazowieckiego i podlaskiego. Do zawodów przystąpiło 20 drużyn, a wśród nich Legia Warszawa. Barwy naszego klubu reprezentowało sześciu zawodników: Alicja Koczocik, Alicja Dałek, Julia Mikołajczyk, Maksymilian Szafran, Konstanty Pociej oraz Jakub Wieteska wraz z trenerem Danielem Półkoszkiem. Legioniści spisali się bardzo dobrze. Należy podkreślić, że były to ich pierwsze takie zawody. Legia nigdy wcześniej nie brała udziału w tego typu rozgrywkach.

Pierwszym etapem rywalizacji były testy sprawnościowe, na które składały się cztery konkurencje: bieg na 20 metrów, rzut piłką z kolan, gwiazda oraz wahadło. Po podliczeniu wyników zdobyliśmy IV miejsce.

Następnym etapem zawodów były sporty drużynowe: unihokej, piłka ręczna i piłka nożna. Niestety przegraliśmy w pierwszej rundzie z KS TennisLife 2:4. Lecz to nie był koniec, bo trzeba było walczyć o dodatkowe punkty z pozostałymi pokonanymi. W dalszych rozgrywkach trafiliśmy na KT Break, z którym wygraliśmy 3:1.

Trzecim etapem eliminacji były gry paratenisowe: rzucanka na dwa kara serwisowe oraz rzucanka dwiema piłkami na jedno karo na wprost. W pierwszym meczu stawiliśmy czoła zawodnikom z Brwionowa, pokonując ich 3:1. Następnie w fazie ćwierćfinałowej ponownie naszym przeciwnikiem okazała się drużyna KT Break. Po bardzo wyrównanych pojedynkach bilans meczy wynosił 2:2. Po zsumowaniu punktów nadal mieliśmy remis 22:22. W takim przypadku o zwycięstwie decydowała rywalizacja pierwszych rakiet, którą przegraliśmy.

Ostatnim etapem rozgrywek były gry tenisowe: gra pojedyncza na jedno pole serwisowe na wprost oraz gra pojedyncza na dwa pola serwisowe z uderzeniem kontrolnym. Zaczęliśmy od forrundy, w której pokonaliśmy Deski stosunkiem 3:1. Następnie czekał nas pierwszy mecz w głównej części drabinki, gdzie wygraliśmy z KS TennisLife 4:0. Ćwierćfinał był równie zacięty, co w grach paratenioswych, lecz nie daliśmy rady drugiemu zespołowi z Desek. Ponownie po czterech meczach doszło do remisu i przegraliśmy różnicą punktów 22:17.

Na koniec odbyło się uroczyste zakończenie turnieju i ogłoszenie wyników. Po chwili niepewności i stresu dowiedzieliśmy się, że KT Legia Warszawa zajęła V miejsce. Dzięki temu, wraz z sześcioma innymi klubami awansowaliśmy do fazy półfinałowej, która odbędzie się w dniach 06-07 czerwca na kortach RKT Radom.

 - Zdjęcia z eliminacji Talentiada 2015 -

Gratulujemy awansu i życzymy powodzenia w dalszych meczach.

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top