Znakomicie obsadzony pierwszy Tenisowy Memoriał Marii i Lecha Kaczyńskich zakończył się wielkim sukcesem reprezentantów naszego klubu. W singlu i deblu najlepszy okazał się Kacper Żuk, a w półfinale gry pojedynczej był Daniel Michalski. Wśród dziewcząt w najlepszej czwórce znalazła się Anna Hertel, która wygrała również rywalizację w grze podwójnej. Łącznie podczas pięciodniowego turnieju zobaczyliśmy siedmioro przedstawicieli Legii.

Ten sezon dla Żuka jest znakomity. 16-latek w lipcu wywalczył mistrzostwo Polski w kategorii wiekowej do lat 18, a wcześniej był najlepszy w gronie kadetów. We wtorek w wielkim stylu wygrał Tenisowy Memoriał Marii i Lecha Kaczyńskich. W finale po wspaniałej grze pokonał Tomasza Dudka 6:0, 6:2. W nagrodę otrzymał roczne stypendium w kwocie 1500 złotych miesięcznie.

Żuk, który w tym roku został również mistrzem Europy kadetów w deblu był zdecydowanym faworytem turnieju. Od początku pokazał, że jest w znakomitej formie. W pierwszej rundzie nasz tenisista miał wolny los, a w drugiej pokonał kolegę klubowego Maksymiliana Szabatina 6:0, 6:0. W ćwierćfinale Żuk równie szybko wygrał z Michałem Skoniecznym 6:1, 6:0. W półfinale rywalem Kacpra był inny gracz Legii Daniel Michalski. 15-latek walczył dzielnie, wygrał łącznie trzy gemy, ale przegrał pojedynek 1:6, 2:6. Wtorkowy finał był kolejnym popisem Żuka. Zawodnik Legii wygrał bardzo pewnie z Tomaszem Dudkiem z TKKF Falenica 6:0, 6:2.  

- To był bardzo fajny turniej. Chciałem podziękować wszystkim organizatorom oraz sponsorom, a przede wszystkim mojemu tacie, bez którego by mnie tutaj nie było - powiedział triumfator. 

Oprócz pucharu młody tenisista otrzymał także roczne stypendium w wysokości 1500 złotych miesięcznie. Pokonany w finale Tomasz Dudek będzie dostawał 500 złotych. 

W rywalizacji chłopców oprócz Żuka, Szabatina i Michalskiego zobaczyliśmy także innego legionistę Bartłomieja Andrzejczaka. On dotarł do drugiej rundy, gdzie uległ rozstawionemu z trójką Konradowi Fryze. 

W gronie dziewcząt najlepsza zgodnie z przewidywaniami okazała się mistrzyni Europy do lat 14, a więc Iga Świątek. Tenisistka Mery Warszawa w ostatnim pojedynku wygrała po niesamowitej, trzysetowej walce z Marceliną Podlińską (Tennis Club Piekary Śląskie) 4:6, 6:0, 6:3. Nagrody były takie same jak u chłopców. 

W tej rywalizacji zobaczyliśmy trzy zawodniczki Legii. W pierwszej rundzie przegrała Anna Liza Kus, a w drugiej Stefania Rogozińska-Dzik. 14-latka odpadła po meczu z późniejszą finalistką Marceliną Podlińską. 

Najlepiej spisała się w grze pojedynczej Anna Hertel, która na początek miała wolny los. W drugiej rundzie legionistka pokonała 6:0, 6:0 Zuzannę Dziewięcką. W ćwierćfinale po zaciętym boju wygrała z Julią Oczachowską 7:5, 3:6, 6:2. W półfinale rywalką Hertel była Świątek. Nasza tenisistka grała bardzo ambitnie i postawiła faworytce imprezy wysokie wymagania. Ostatecznie Anna przegrała 4:6, 7:6 (3), 3:6. 

Liderka rankingu PZT do lat 16 jeszcze lepiej pokazała się w rywalizacji podwójnej. W parze z Weroniką Falkowską z klubu DeSki w finale pokonała duet Oczachowska – Adrianna Sosnowska. 

W rywalizacji podwójnej chłopców jeszcze raz znakomicie zaprezentował się Żuk. W parze z Dudkiem w finale pokonał debel z Radomia Konrad Fryze - Marcin Skowroński. 

- Jest mi bardzo miło, że tylu świetnych zawodników wystąpiło w tym turnieju. Mam nadzieję, że takie imprezy będą znakomitym wstępem do wielkiej kariery. Dziękuję wszystkim darczyńcom - powiedział prezes Stowarzyszenia Klub Tenisowy Legia Jerzy Hertel. 

Pięciodniowy turniej na kortach przy Myśliwieckiej został zorganizowany przez Fundację Niepodległości i Stowarzyszenie Klub Tenisowy Legia. To była pierwsza edycja zmagań, które miały rangę Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Super Seria w kategorii wiekowej do lat 16. W hierarchii Polskiego Związku Tenisowego wyżej są tylko mistrzostwa kraju. Pula nagród wynosiła aż 50 tysięcy złotych, co jest ewenementem na polską skalę. 

Warto dodać, że obsada w rywalizacji singlowej dziewcząt i chłopców była lepsza niż podczas mistrzostw Polski.

Wyniki finałów Tenisowego Memoriału im. Marii i Lecha Kaczyńskich

gra pojedyncza chłopców:

Kacper Żuk (KT Legia Warszawa, 1) - Tomasz Dudek (KTTF Falenica Warszawa, 2) 6:0, 6:2

gra pojedyncza dziewcząt:

Iga Świątek (WKT Mera Warszawa) - Marcelina Podlińska (Tennis Club Piekary Śląskie Sp. z o.o., 2) 4:6, 6:0, 6:3

gra podwójna chłopców:

Kacper Żuk (KT Legia Warszawa, 1) / Tomasz Dudek (KTTF Falenica Warszawa, 2) - Konrad Fryze (RKT Return Radom, 2) / Marcin Skowroński (RKT Return Radom, 2) 6:3, 4:6, 10-4

gra podwójna dziewcząt:

Weronika Falkowski (WTS DeSki Warszawa, 1) / Anna Hertel (KT Legia Warszawa, 1) - Julia Oczachowska (ITT Goplania Inowrocław, 2) / Adrianna Sosnowska (WINNERS ST J.Wolniak Łódź, 2) 6:3, 3:6, 10-8

Zwycięzcy turnieju singlowego (fot. Jerzy Pawłowski ©)

 

Triumfatorki turnieju deblowego (fot. Jerzy Pawłowski ©)

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top