Przedstawiciele naszego klubu spisali się znakomicie w ostatnich dniach nie tylko podczas Memoriału Marii i Lecha Kaczyńskich. W podpoznańskiej Sobocie odbywały się mistrzostwa Polski do lat 14. W rywalizacji młodzików i młodziczek zaprezentowało się siedmioro legionistów. Najlepiej pokazali się debliści. W finale zobaczyliśmy dwóch przedstawicieli Legii, a mistrzem kraju w grze podwójnej został Paweł Kaliszewski. W półfinale singla był za to Pit Malaszszak.

Zawodnicy Legii zdominowali rywalizację deblową. Dwaj przedstawiciele Legii w spotkaniu o złoto stanęli do walki przeciwko sobie. W pierwszej parze wystąpili 12-letni gracz naszego klubu Maks Kaśnikowski i rok starszy Piotr Pawlak z Mery. W drugiej 14-letni Paweł Kaliszewski z Legii oraz jego rówieśnik Wojciech Kasperski (KS Górnik Bytom). Bardziej doświadczona para wygrała 6:1, 6:2. Warto podkreślić, że pokonani, a więc Kaśnikowski i Pawlak dostali się do turnieju dzięki „dzikiej karcie”. Już w pierwszym spotkaniu sprawili wielką niespodziankę. Wygrali z najwyższej rozstawioną parą Witolod Konopko (AT Angelique Kerber Puszczykowo) - Julian Radoń (KS Górnik Bytom) 6:1, 1:6, (10:7).  

W rywalizacji singlowej dziewcząt wystartowały dwie przedstawicielki naszego klubu: Weronika Pociej i Aleksandra Rychlewska. Lepiej spisała się pierwsza z nich, która była rozstawiona z numerem szóstym. Pociej na inaugurację zmagań pokonała 7:6(5), 1:6, 6:3 Polę Wygonowską z ST RP SPORT Olsztyn. W drugim meczu zawodniczka KT Legia wygrała z Anną Derecką (Orzeł Warszawa) 6:3, 6:4. W ćwierćfinale rywalką Weroniki była faworyzowana i rozstawiona z jedynką Aleksandra Wierzbowska. Po ambitnej walce nasza tenisistka przegrała z rywalką z Krakowa 4:6, 2:6. Wierzbowska pokazała klasę do końca i zdobyła ostatecznie mistrzostwo w kategorii młodziczek do lat 14. Rychlewska, która do turnieju głównego awansowała przez eliminacje przegrała w pierwszej rundzie z Aleksandrą Nadajewską (BKT Advantage Bielsko-Biała) 5:7. 1:6.

W gronie chłopców zaprezentowało się pięciu graczy Legii. Rozstawiony z jedynką Paweł Kaliszewski miał pecha. W drugiej rundzie musiał skreczować w czasie pojedynku z Mikołajem Paszkowskim (DeSki Warszawa).

12-letni Kaśnikowski, który także w singlu otrzymał od organizatorów „dziką kartę” odniósł jedno zwycięstwo. Najpierw wygrał z Aleksandrem Orlikowskim z MKT Łódź (6:1, 6:3), a następnie przegrał z Tomaszem Frankowskim 6:2, 4:6, 3:6. Na pierwszym spotkaniu turnieju głównego udział zakończył Maciej Ziomber.

Rozstawiony z ósemką Michał Suski dotarł za to do ćwierćfinału. Tam lepszy okazał się od niego Julian Radoń z Górnika Bytom (4:6, 1:6)

Najlepiej z tenisistów Legii zaprezentował się Pit Malaszszak, który był w półfinale. Nasz 14-letni zawodnik w ostatnim meczu stoczył kapitalną walkę z późniejszym mistrzem. Malaszszak przegrał z Piotrem Pawlakiem z Mery 5:7, 6:1, 6:7 (4).

W półfinale turnieju dziewcząt w grze podwójnej była Pociej. Ona w parze z Dominiką Szczotką (ChTT Chorzów) w walce o finał uległa rozstawionemu z jedynką deblowi Martyna Kubka (Górniczy Klub Tenisowy Nafta Zielona Góra) - Aleksandra Wierzbowska 2:6, 2:6.

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top