strona archiwalna

Żadnego Polaka nie oglądaliśmy w finałach gry singlowej podczas Bohdan Tomaszewski Cup 2015. W sobotnich meczach o turniejowe zwycięstwo spotkały się dwie Ukrainki oraz Serb i Niemiec. Triumfatorami zostali Wiktoria Petrenko oraz rozstawiony z jedynką Marko Miladinović. W trwających od wtorku zmaganiach oglądaliśmy siedmioro przedstawicieli Legii. W finale debla była Anna Hertel, a w półfinale singla Daniel Michalski.

Pojedynki o zwycięstwo w 48. odsłonie prestiżowych zmagań były dość jednostronnymi widowiskami. U dziewcząt do lat 16 zmierzyły się ukraińskie tenisistki Wiktoria Petrenko i Daria Snigur. Co ciekawe, młode zawodniczki w turnieju brały także wspólny udział w rywalizacji deblowej i okazały się w niej najlepsze. W piątek po pasjonującym spotkaniu pokonały polsko-ukraiński debel Anna Hertel (Legia) - Anna Laguza 7:5, 5:7, 10-7.

W sobotę zdecydowanie lepsza w meczu o triumf w grze pojedynczej okazała się rozstawiona z "czwórką" Petrenko, która pewnie wygrała 6:2, 6:2. Snigur i tak jednak zasłużyła na wielkie wyróżnienie. 13-letnia tenisistka z Kijowa dzięki specyficznemu stylowi gry sprawiła wielu zawodniczkom mnóstwo problemów. 

W gronie chłopców nie było zaskoczenia. Zgodnie z prognozami najlepszy okazał się Marko Miladinović z Serbii. W pojedynku o zwycięstwo turniejowe 6:4, 6:3 wygrał z Robertem Strombachsem z Niemiec. 

W rozgrywanym od 1968 roku turnieju oglądaliśmy tym razem siedmioro reprezentantów naszego klubu. Anna Hertel była w finale debla i ćwierćfinale singla.  

Stefania Rogozińska-Dzik była w najlepszej ósemce gry singlowej i w półfinale debla. Weronika Pociej przegrała w pierwszym spotkaniu z Hertel. Kinga Psut była w drugiej rundzie, gdzie uległa Śnigur.

U chłopców najlepiej z legionistów spisał się Daniel Michalski, który zakończył zmagania na półfinale gry pojedynczej, gdzie lepszy okazał się od niego Strombachs. Nasz zawodnik w parze z Konradem Fryze był także w tej samej fazie zmagań w deblu. Dodatkowo w singlu Bartłomiej Andrzejczak był w czołowej ósemce, tak samo jak Filip Kolasiński.

 

livescoring

 

 

Zwycięzcy turnieju singlowego (fot. Jerzy Pawłowski - Studio 93 ©)

 

Finalistki turnieju deblowego (fot. Jerzy Pawłowski - Studio 93 ©)

 

Finaliści turnieju deblowego (fot. Jerzy Pawłowski - Studio 93 ©)

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top