Wydarzeniem soboty dla Klubu Tenisowego Legia Warszawa było drużynowe mistrzostwo Polski zdobyte przez nasze juniorki. Spotkanie w Bytomiu miało niewiarygodny przebieg. Po sześciu meczach z SKT Sopot był nie tylko remis 3:3, ale także 7:7 w setach i 60:60 w gemach! O złotych medalach ekipy trenera Marcina Kunickiego zadecydowała zasada o pierwszym wygranym deblu.
W niedzielę o mistrzostwo kraju będą walczyli kadeci w Łodzi i skrzaci w Bytomiu. O brązowe medale zagrają skrzatki, młodziczki, młodzicy i juniorzy.ZŁOTA DRUŻYNA JUNIOREK KT LEGIA WARSZAWA
w składzie: (od lewej) Weronika Falkowska, Ala Sierzputowska, Kinga Psut i Ada Górczyńska

Juniorki mimo braku w składzie grających w turniejach ITF Anny Hertel i Weroniki Foryś pokazały się z bardzo dobrej strony. Po meczach singlowych był remis 2:2. W deblu decydującą wygraną odniosła dwójka Weronika Falkowska - Ada Górczyńska. Legionistki wygrały 6:3, 6:2 z deblem Paulina Bednarczyk - Katarzyna Kowalska.

Dwie nasze drużyny mają jeszcze szanse na złoto. Reprezentacja skrzatów do lat 12 pokonała w sobotę zespół gospodarzy KS Budowlani Olsztyn 6:0. Najpierw Maks Kaśnikowski pokonał Olafa Pieczkowskiego 6/0 6/0, Alan Bojarski pokonał Bartosza Skuratko 4/6 6/1 10/5, Patryk Stokowski pokonał Gabriela Matuszewskiego 6/3 6/7 10/4, Adam Kulig  Filipa Tatera 6/3 6/7 10/5. W grach podwójnych Kaśnikowski i Stokowski wygrali z Pieczkowskim i Matuszewskim 6/3 6/2, a para Bojarski i Sowa z Skuratko i Taterą 6/0 6/2. W niedzielnym finale rywalami zespołu trenera Michała Szomy będzie KS Górnik Bytom. 

O drużynowe mistrzostwo Polski zagra także nasza drużyna do lat 16. W Łodzi pod wodzą Artura Bochenka pokonała gospodarzy turnieju, a więc miejscowy MKT. Z klubem, w którym na co dzień trenuje Jerzy Janowicz Legia wygrała 4:2. W niedzielnym finale rywalami Kacpra Żuka i kolegów będą tenisiści RKT Return Radom. 

Na kortach w Kortowie nasze skrzatki rywalizowały z zespołem z Olsztyna. Gospodarz wystawił bardzo mocną drużynę. Pierwsza rakieta jest najlepsza w Polsce w swojej kategorii, a jej koleżanka z drużyny najlepsza na Białorusi (ma podwójne obywatelstwo). Legionistki dały z siebie wszystko. Stan meczów 3:3. O ostatecznym wyniku zadecydowała gorsza różnica setów. Warszawianki wygrały dwie partie mniej. W spotkaniu o trzecie miejsce w niedzielę zawodniczki Jędrzeja Domaszewicza zmierzą się z Advantage Bielsko-Biała. 

Młodziczki Aleksandry Rosolskiej przegrały z BKT Advantage Bielsko-Biała 0:6. W spotkaniu o brąz przeciwniczkami Pociej, Kus, Futerhendler i Rychlewskiej będzie WTS Orzeł Warszawa. 

Natomiast grający pod wodzą Marcina Domaszewicza młodzicy w Poznaniu przegrali w półfinale z miejscowym AZS 0:6. O brąz zmierzą się z innym stołecznym zespołem WTS DeSki. 

W Bytomiu z gospodarzami turnieju juniorów (U18), a więc miejscowym Górnikiem 1:5 przegrali podopieczni trenera Piotra Sierzputowskiego. Po meczach singlowych nasza drużyna miała dwa punkty straty (1:3). W deblu nic już się nie zmieniło. W niedzielę mecz o brąz.

 

Drużyna juniorek KT Legia Warszawa

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top