strona archiwalna

Sezon startów na kortach otwartych powoli dobiega końca. 14-letnia zawodniczka KT Legia Warszawa w poprzednim tygodniu występowała w turnieju National Sport Park Open U18  w stolicy Albanii, a więc Tiranie. Stefania Rogozińska-Dzik grała tam w rywalizacji pojedynczej i podwójnej. W deblu ze słoweńską koleżanką Zalą Ule była w finale.

Rogozińska-Dzik, którą niedawno mogliśmy oglądać w półfinale gry podwójnej turnieju Bohdan Tomaszewski Cup, w Albanii rozpoczęła rywalizację w poniedziałek.

Na inaugurację gry singlowej pokonała starszą o rok Rumunkę Patricię Zeriu 2:6, 6:2, 6:0. Nasza zawodniczka w drugim i trzecim secie nie dała rywalce najmniejszych szans. We wtorek Stefania zmierzyła się z rozstawioną w turnieju z numerem siódmym Teodorą Ristic. Legionistka ambitnie walczyła z kolejną starszą od niej tenisistką, ale przegrała 4:6, 1:6.

Kilka godzin później pojawiła się na twardym korcie w kompleksie National Sport Park po raz kolejny. Tym razem zaprezentowała się w deblu.

Razem z Zalą Ule wygrała 7:5, 6:0 z francusko-rumuńskim duetem Marie Lou Faoro - Patricia Zeriu. W ćwierćfinale rundzie rywalkami Polki i Słowenki były Betina Tokac (Turcja) i Viktorija Veselinova z Macedonii. Wynik tego spotkania to 7:5, 6:2.

W walce o finał Stefania i Zala zmierzyły się z dwójką włosko-serbską Cecilia Castelli – Draginja Vukovic. To było niesamowicie zacięte widowisko. Zakończyło się rezultatem 3:6, 7:5 (10:7). „Nasza para” awansowała zatem do sobotniego meczu o tytuł.

Tam rywalkami były faworyzowane, rozstawione z numerem 1 Sophie Muntean (Francja) oraz Costanza Traversi (Włochy). Rogozińska-Dzik i Ule walczyły niezwykle dzielnie. O ich przegranej 4:6, 4:6 zadecydowało po jednym przełamaniu więcej ze strony rywalek w każdej z partii.

Na Bałkanach w najbliższych dwóch tygodniach zaprezentuje się Anna Hertel. Zawodniczka Legii wystąpi w turniejach ITF-4 . Pierwszy odbędzie się w Losinj w Chorwacji i rozpoczyna się 22 września. Zaraz po nim niespełna 15-letnia tenisistka zagra w Mostarze w Bośni i Hercegowinie.

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top