Nieco ponad dwa tygodnie temu razem z kolegami wywalczył złote medale drużynowych mistrzostw Polski w kategorii skrzatów. Teraz, niespełna 12-letni Patryk Stokowski z KT Legia Warszawa pokonał starszych chłopców i został najlepszym tenisistą stolicy do lat 14.

Turniej rozgrywano przez trzy dni na kortach przy Wale Miedzeszyńskim. Najwyżej klasyfikowany z uczestników był Michał Marchewka z miejscowego klubu UKT 90 Radość. Jak się później okazało, to z nim w finale zagrał Stokowski.

W imprezie zobaczyliśmy łącznie trzech zawodników KT Legia. Oprócz Stokowskiego, także Bartłomieja Błockiego i Oskara Kłopotowskiego. Oni zakończyli rywalizację na pierwszej rundzie.

Zdecydowanie lepiej spisywał się za to Stokowski.

Patryk na rozpoczęcie rywalizacji pokonał Artura Bekasa z klubu Tie-break. Nasz zawodnik wygrał na tzw. rowerku 6:0, 6:0. Co ciekawe, to był jedyny taki wynik w całym turnieju 

W drugiej rundzie Patryk także dzielił i rządził na korcie. Z Kacprem Longiem Vu z Deski zwyciężył aż 6:1, 6:0.

Niesamowity przebieg miał ćwierćfinał. Legionista zmierzył się w nim z Marcinem Sadomskim z UKT 90 Radość. Patryk po fascynującym pojedynku triumfował 1:6. 7:6 (4), 11-9.

Półfinałowym rywalem naszego mistrza Polski był Beniamin Wojtyński z A.M Tenis. Wynik tej potyczki to 6:2, 6:4. Stokowski awansował zatem do finału. Tam zmierzył się z Marchewką. 

Przebieg tego spotkania był nieco podobny do ćwierćfinału z Sadomskim. O zwycięstwie Patryka zadecydował super tiebreak. Pierwszego seta zawodnik Legii wygrał 6:4. Drugiego przegrał 5:7. W decydującej odsłonie Stokowski wykazał się wielką odpornością psychiczną i zwyciężył 10-7.

Warto podkreślić, że legionista walczył w turnieju ze starszymi przeciwnikami. Choćby jego finałowy rywal skończył już 13 lat. Tym bardziej Patrykowi należą się wielkie gratulacje.

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top