strona archiwalna

Nasza młodziutka zawodniczka w poprzednim miesiącu weekendy spędzała bardzo intensywnie na korcie. Basia Hofman zaprezentowała się w trzech imprezach dla skrzatek z rzędu. Rozpoczęła startem w Radości w dniach 12-14 września, by potem występować w Brwinowie (19-21) i na Okęciu (26-28). W tym ostatnim turnieju okazała się najlepsza w grze singlowej.


W pierwszej imprezie, która miała rangę Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego Basia wzięła udział w rywalizacji singlowej i deblowej. W grze pojedynczej w Radości nie udało jej się awansować do drugiej rundy, ale w podwójnej była w finale. Tam w parze z Natalią Kowalczyk zmierzyła się z faworyzowaną dwójką Kinga Ziółkowska-Nicole Carpenter. Tym razem lepsze okazały się rywalki, które wygrały 3:6, 6:3, 10:5.

Kolejnymi zmagania w których mogliśmy oglądać 12-letnią zawodniczkę KT Legia był WTK w klubie KS Tennis Life w Brwinowie. Tutaj Barbara zagrała tylko w grze pojedynczej. W pierwszej rundzie pokonała 6:0, 6:1 Amelię Lubelską. W drugiej natomiast po wspaniałej walce wyeliminowała Agnieszkę Olszewską 6:3, 4:6, 10:2.

W ćwierćfinale jej rywalką była Zuzanna Ostrowska. Wynik 6:1, 6:4 dla legionistki. W starciu o finał Basia spotkała się z Karoliną Grzeszczuk. Tym razem nie starczyło sił, ale ostatecznie nasza zawodniczka zajęła w imprezie trzecią lokatę. 

Najlepszy wynik Hofman osiągnęła podczas turnieju w Klubie Smecz na Okęciu w dniach 26-28 września. Basia jak burza przeszła dwie pierwsze rundy. Najpierw 6:0, 6:1 wygrała z Weroniką Kaczmarską, a potem 6:2, 6:1 z Natalią Zalewską. W ćwierćfinale zmierzyła się z Zuzanną Twarowską. Pierwszy set był wyrównany (7:5). Drugi to kompletna dominacja Hofman, która wygrała 6:0.

W półfinale nasza tenisistka zagrała z Lilianą Tolejtis. To był niezwykle emocjonujący pojedynek. Jak się potem okazało nie ostatni z udziałem Basi w tym turnieju. Hofman po wspaniałej walce wygrała 5:7, 7:6, 10:6.

W finałowym pojedynku jej przeciwniczką była Anastazja Bozova. Tutaj nerwy kibiców, rodzin i zawodniczek zostały wystawione na podobnie trudną próbę. Ostatecznie reprezentantka KT Legia pokonała jeszcze młodszą, bo zaledwie 10-letnią tenisistkę 6:2, 3:6, 10:8.

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top