strona archiwalna

Tylko kilka dni przebywał w domu najlepszy zawodnik naszego klubu. Po powrocie z Zakopanego, Kacper Żuk nie miał długiego odpoczynku. W niedzielę rozpoczął następne tygodniowe zgrupowanie. Tym razem 16-letni zawodnik trenuje w Prościejowie, a więc w mekce czeskiego tenisa. W sobotę razem z opiekującą się nim Jolantą Rusin wraca do Polski.


Przypomnijmy, że Żuk od 7 do 14 października przebywał na zgrupowaniu pod Giewontem. Tam z innymi zawodnikami w wieku 13-16 lat, w tym dwoma innymi legionistami Danielem Michalskim i Filipem Kolasińskim, pracował głównie nad kondycją.

Teraz charakter obozu jest inny. Od pierwszego dnia Kacper ma dużo zajęć tenisowych, które prowadzone są pod okiem znanego szkoleniowca Michała Tabarę. Tego trenera udało się zorganizować dzięki skutecznym działaniom naszego klubu.

- Czwartek był najtrudniejszym dniem, jeśli chodzi o intensywność i objętość pracy. Rano Kacper miał trening techniczny, a później godzinne sparingi z Ukraińcem Witalijem Saszko, a potem z Czechem Petrem Hajkiem. Obaj ci tenisiści są o dwa lata starsi od Żuka. To było szybkie granie na dużym zmęczeniu - opowiada Jolanta Rusin. - Generalnie wszystkie treningi są intensywne. To są nowe wyzwania i doświadczenia, które są dla Kacpra bardzo cenne. Oprócz tego mamy zajęcia motoryczne. Bardzo się cieszę, że możemy tutaj być. Baza treningowa jest rewelacyjna. Obiekty do ćwiczeń, korty i odnowa są na najwyższym poziomie. Dodatkowo dochodzi do tego pozytywne nastawienie wszystkich wokół. Tu jest wszystko, co jest potrzebne do treningu. Wracamy w sobotę chyba z lekkim niedosytem, że to już koniec. Wiemy jednak, że niebawem tu wrócimy - dodaje Rusin.

W centrum w Prościejowie często ćwiczą gwiazdy czeskiego tenisa: Petra Kvitova i Tomas Berdych.

- Za nami kolejny tydzień wytężonej pracy. Czescy zawodnicy grają agresywniej i lepiej technicznie. Od małego są uczeni grania z pomysłem. Dodatkowo dużo pracują nad serwisem i wolejem - mów Żuk.

Obozy w Zakopanem i Prościejowie mają jak najlepiej przygotować Żuka do listopadowych startów w turniejach w Izraelu, Meksyku i Stanach Zjednoczonych.

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top