strona archiwalna

Na kortach Legii przy ulicy Myśliwieckiej 4A po raz pierwszy odbędzie się Talentiada, a więc drużynowe zawody dla najmłodszych. W ciągu sześciu sobotnich edycji dzieci do lat 10. będą mogły sprawdzić się w konkurencjach nawiązujących do tenisa, ale nie tylko. Premierowa odsłona zmagań już w sobotę 7 listopada o godzinie 13. Kolejna za nieco ponad miesiąc. 


- W maju i czerwcu tego roku jako Legia braliśmy udział w rozgrywkach Talentiady po raz pierwszy. Udało nam się to z dużym sukcesem. Zakwalifikowaliśmy się do finałów w Poznaniu. To była bardzo udana impreza. Jesteśmy przekonani, że na kortach przy Myśliwieckiej będziemy w stanie zorganizować wszystko jeszcze lepiej - mówi koordynatorka wydarzenia w naszym klubie Joanna Szymczyk.

Co to jest Talentiada?

Ogólnie mówiąc są to różnego rodzaju konkurencje sprawnościowe (bieg na 20m, test zbierania piłek, rzut piłką tenisową, bieg wahadłowy, bieg sześciominutowy), gry drużynowe (unihokej, mini piłka nożna, mini piłka ręczna), gry paratenisowe (rzucanki piłką na małe kara) oraz gry tenisowe (gra na punkty na małe kara tenisowe). Talentiada to nie tylko świetna zabawa, to także wspaniała okazja do rywalizacji i sprawdzenia się z zawodnikami z innych klubów, a także możliwość reprezentowania klubu na mistrzostwach Polski.

Jak przebiega rywalizacja drużynowa Talentiady?

W skład drużyny podstawowej wchodzą dwie dziewczynki i dwóch chłopców oraz rezerwowi: dziewczynka i chłopiec. Aby zakwalifikować się na mistrzostwa Polski, należy przejść przez dwie rundy eliminacji. Drużyny rywalizują ze sobą w czterech równych konkurencjach (sprawnościowych, drużynowych, paratenisowych oraz tenisowych). Za każdą konkurencję otrzymuje się określoną liczbę punktów w zależności od zajętego miejsca. Suma punktów z czterech konkurencji tworzy klasyfikację końcową zawodów.

Jak wyglądają treningi Talentiady?

Treningi mają charakter zajęć ogólnorozwojowych na korcie tenisowym. Podczas nich zawodnicy mają okazję do poznania specyficznych dla tych rozgrywek konkurencji sprawnościowych, drużynowych, paratenisowych oraz tenisowych. Przeprowadzane pod okiem trenerów Legia Tennis Schools testy sprawnościowe dają również możliwość monitorowania i ciągłego doskonalenia ogólnej sprawności fizycznej młodych zawodników. Przede wszystkim trening Talentiady to rywalizacja poprzez świetną zabawę oraz możliwość do nawiązania nowych tenisowych znajomości.

Co zrobić, aby zakwalifikować się do drużyny Legii Warszawa na rozgrywki Talentiady?

Należy regularnie uczestniczyć w treningach przygotowawczych oraz osiągać na nich odpowiednie rezultaty. O składzie drużyn decydują trenerzy Legia Tennis Schools, którzy będą prowadzili zajęcia.

WAŻNE INFORMACJE:

► Koszt uczestnictwa w zawodach to 50 zł.

► W zmaganiach mogę wziąć udział wszystkie dzieci z roczników: 2006, 2007 i 2008

►Na podstawie testów przeprowadzonych na pierwszym treningu zostanie wyłoniona grupa, która zostanie zwolniona z opłat od następnego treningu. Także dobre wyniki w kolejnych odsłonach dają szansę na gratisowe zajęcia.

►Zgłoszenia przyjmowane są na recepcji klubu tenisowego Legia Warszawa do środy poprzedzającej wyznaczony trening: telefonicznie (22 621 60 74), osobiście bądź mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Terminy treningów Talentiady:

►7 listopad 2015 (sobota), godz. 13-15

►12 grudnia 2015 (sobota), godz. 13-15

►23 stycznia 2016 (sobota), godz. 13-15

►27 lutego 2016 (sobota), godz. 13-15

►19 marca 2016 (sobota), godz. 13-15  

►30 kwietnia 2016 (sobota), godz. 13-15

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top