strona archiwalna

To była jedna z największych tego typu imprez w naszym kraju. A to dopiero początek. W pierwszym turnieju z cyklu Legia Tennis 10's Cup wzięło udział prawie 150 młodych zawodniczek i zawodników. Dzieci rywalizowały w czterech kategoriach Tenis 10. Za niespełna dwa tygodnie kolejna edycja zmagań, które trwały trzy dni.

Najmłodsi uczestnicy urodzeni w latach 2008-2010 grali kategorii niebieskiej. Urodzeni w 2007 roku rywalizowali w grupie czerwonej, dzieci z 2006 w pomarańczowej, a najstarsi z 2005 w zielonej.


W kategorii niebieskiej zobaczyliśmy na korcie 17 uczestników: 12 chłopców i pięć dziewczynek. Wszyscy walczyli wspólnie. Podzielono ich na cztery grupy: trzech czteroosobowych i jednej pięcioosobowej.

Zdecydowanie najlepsza w gronie najmłodszych tenisistek okazała się Roksana Kapuścińska z RKT ABC Rzeszów. Zawodniczka z województwa podkarpackiego najpierw wygrała wszystkie trzy pojedynki w grupie. Co ciekawe, pokonała trzech reprezentantów KT Legia: Ignacego Kamińskiego, Mateusza Redela i Jasia Szymańskiego. Z każdym z nim Roksana wygrała po 7:2. W fazie pucharowej znalazło się czterech zwycięzców grup.

Kapuścińska najpierw wyeliminowała Kamila Perzyńskiego z WTK Orzeł 7:4, a w finale nie dała szans innej Annie Wojewodzie 7:1. W walce o końcowe zwycięstwo spotkały się zatem dwie dziewczynki, które w gronie uczestników stanowiły mniejszość. 


W grupie czerwonej walczyło aż 25 chłopców i 16 dziewczynek. Także tutaj startujących podzielono na grupy: sześć u chłopców i cztery u dziewczynek. 

W fazie play-off zobaczyliśmy sześciu chłopców. Dwóch z nich miało wolny los. Najlepszy okazał się Remigiusz Podlewski. Młody tenisista UKS AT Challenge Piotrków Trybunalski w wielkim stylu wygrał trzy pojedynki w fazie grupowej. Najpierw 10:0 pokonał Juliusza Stańczyka z MKT Łódź, potem 10:1 niezrzeszonego Adama Dąbrowskiego i na koniec 10:3 Stanisława Bednarczyka z KT Legia.

W ćwierćfinale Podlewski miał trudniejsze zadanie. Po zaciętej walce wyeliminował Tymoteusza Mazgajskiego z KS Tennis Life Brwinów 10:8. W półfinale Remek zmierzył się z Mateuszem Chrzanowskim (AM Tenis Warszawa) i zwyciężył 10:6. W finale zawodnik z Piotrkowa Trybunalskiego zagrał jeszcze lepiej. Wygrał z Franciszkiem Krysiem z Warszawianki 10:4.

U dziewczynek nie do pokonania była Julia Pacocha. Zawodniczka KS Tennis Life Brwinów najpierw zwyciężyła w trzech pojedynkach grupowych. Kolejno pokonała Tosię Sójkę z Vamos Tennis Club Otwock 10:2, Maję Kowalik z KT Legia 10:3 i najlepszą w grupie niebieskiej Roksanę Kapuścińską z RKT ABC Rzeszów 10:8. W półfinale Julka wygrała z Karoliną Słupską z klubu Vamos 10:7. Finał był popisem młodej tenisistki brwinowskiego klubu. Pacocha zwyciężyła aż 10:3 z Victorią Grabowską z ST TieBreak.


30 chłopców i 10 dziewczynek wystąpiło natomiast w kategorii pomarańczowej. Pierwsi rywalizowali od razu w fazie pucharowej, a w dziewczynki zostały podzielone na dwie grupy.

W gronie chłopców najlepiej od początku prezentował się zawodnik KT Legia Janek Nowacki. Nasz tenisista najpierw w stosunku 4:0 wyeliminował Tymoteusz Mazgajskiego (KS Tennis Life Brwinów), a potem w taki sam sposób pokonał Ludwika Klepacza (KT Ginter). Zacięty bój Nowacki stoczył w ćwierćfinale po pięknej walce wygrał z Hubertem Plenkiewiczem z Returnu Radom 4:3 (5). Potem zawodnik klubu z Myśliwieckiej musiał stoczyć jeszcze dwa pojedynki, które rozstrzygały się w ostatnim gemie. W pierwszej kolejności 4:3 (3) pokonał Joachima Szamborskiego z WTS DeSki Warszawa, a w finale 4:3 (5) Oliviera Zygmunta, który nie reprezentował żadnego klubu.

U dziewczynek nie było mocnych na Martę Nadajewską. Zawodniczka UKS AT Challenge Piotrków Trybunalski najpierw wygrała cztery mecze w grupie, a potem pewnie zanotowała kolejne dwa zwycięstwa w fazie play-off. W pierwszym starciu pokonała 4:0 Julię Teuchmann z KT Legia. W meczu o turniejowe zwycięstwa Marta po raz drugi zagrała z Marią Wojtaszczyk z MKS Łódź. W fazie grupowej było 4:2 dla ostatecznej triumfatorki. W finale łodzianka walczyła pięknie, ale i tym razem lepsza była Nadajewska. Wygrała 4:1.


W najstarszej kategorii, a więc zielonej zobaczyliśmy największą liczbę uczestników. Było 28 dziesięciolatków i 17 dziesięciolatek. Wszyscy rywalizowali w formule do dwóch wygranych setów.

U chłopców zwycięzcą okazał się tenisista niestowarzyszony - Wiktor Lewandowski. W pierwszej rundzie miał walkowera. W drugiej pokonał 4:0, 4:1 Jasia Antoniewicza z KS Tennis Life Brwinów. W ćwierćfinale jego rywalem był Jan Kluczyński z Turan Club Piaseczno. Lewandowski po niesamowitej walce wygrał 3:4(6), 4:3(6), 10:1. W pojedynku o finał Wiktor rozegrał równie emocjonujący mecz. 4:3(4), 4:1 Leona Wąsowicza z KT Ginter. Ostatni mecz był starciem Lewandowskiego z Jakubem Krawczykiem z Tenis Wil. Wiktor zwyciężył w takim samym stosunku jak w półfinale, a więc 4:3(4), 4:1.

W gronie dziewczynek świetnie zaprezentowała się Monika Stankiewicz z z UKT Winner Kraków. Zawodniczka z Małopolski w pierwszej rundzie miała wolny los. W drugiej zmierzyła się z Julią Marculą z Akademia Tenisa Piotra Raciborskiego. Wygrała 4:0, 4:0. To było w sobotę. W niedzielę Monika pokonała w ćwierćfinale Wiktorię Kusia z PKT Pabianice (4:0, 4:0), a w półfinale nie dała szans niestowarzyszonej Paulinie Aleksandrowicz (4:0, 4:1).

Turniej miał zakończyć się tego samego dnia, ale ojciec Stankiewicz odwołał się do regulaminu. Zgodnie z nim istnieje możliwość przełożenia spotkania ze względu na liczbę meczów. Dzieje się tak, gdy jednego dnia zawodnik ma rozegrać trzy pojedynki.

Finał odbył się więc w poniedziałek. Stankiewicz spotkała się w nim z niestowarzyszoną Laurą Stypułą, która w drodze do najlepszej dwójki także straciła tylko jednego gema. Monika po pięknej rywalizacji wygrała 4:1, 4:3(5).

Organizatorzy przygotowali dla młodych uczestników wiele atrakcji. Jedną z nich było spotkanie z mistrzem świata federacji IBO w wadze półciężkiej i wielkim fanem Legii Andrzejem Fonfarą.

 

Następne zmagania z cyklu Legia Tennis 10's Cup już od 28 listopada. Serdecznie zapraszamy!

 

Zdjęcia z pierwszego turnieju Legia TENNIS 10's CUP

 

Legia TENNIS 10's CUP - 14.11.2015, komplet wyników turniejowych:
grupa niebieska - grupa czerwona - grupa pomarańczowa - grupa zielona

 

 

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top