Maks Kaśnikowski i Patryk Stokowski to tegoroczni drużynowi mistrzowie Polski w kategorii skrzatów. Obaj tenisiści Legii znakomicie spisują się także w starciach ze starszymi zawodnikami. 12-latkowie wzięli ostatnio udział w konsultacjach kadry do lat 14. To była dla nich znakomita nauka.

Stokowski pod koniec września wywalczył mistrzostwo Warszawy do lat 14. W drodze do tytułu pokonał wielu starszych rywali. Kaśnikowski natomiast w tym sezonie znakomicie spisywał się nie tylko na polskich kortach, ale także w turniejach zagranicznych.

Konsultacje drużyny narodowej odbywały się przez cztery dni w warszawskim klubie DeSki. Zaproszeni zostali nie tylko chłopcy, ale też dziewczynki. Zajęcia prowadził trener Paweł Motylewski. Byłemu szkoleniowcowi m.in. Marty Domachowskiej pomagali Marcin Szczęsny i Michał Szoma z KT Legia Warszawa.

W konsultacjach nie mógł niestety uczestniczyć inny reprezentant naszego klubu Alan Bojarski. Młody tenisista obecnie zmaga się z urazem.

W ciągu dwóch pierwszych dni pod czujnym okiem Motylewskiego nasi dwa zawodnicy przeszli szereg testów ogólnorozwojowych. Uczestniczyli także w treningach technicznych na korcie. W sobotę oraz niedzielę Kaśnikowski i Stokowski sprawdzili się w czasie meczów testowych z rówieśnikami.

- Trzeba przyznać, że zaprezentowali się ze świetnej strony zarówno w trakcie treningów jak i sparingów. To zaowocowało wieloma wygranymi. W trakcie trwania konsultacji Maks i Patryk mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach z psychologiem sportowym oraz co najważniejsze mieli czas na odrabianie lekcji i nadrabianie zaległości w szkole. Po tak intensywnie przepracowanym okresie nasi tenisiści wrócili do swoich trenerów. Tak jak wcześniej przygotowują się do zbliżających się turniejów - powiedział Michał Szoma.

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top