Najlepszy tenisista Legii będzie brał udział w XXIX turnieju Yucatan Cup. Impreza, w której zaprezentuje się Kacper Żuk ma najwyższą juniorską rangę, a więc Grade 1. Nasz zawodnik pojechał do Ameryki Północnej pokrzepiony podwójną koroną w Izraelu. 


Przed dwoma tygodniami legionista w wielkim stylu wygrał rywalizację singlową i deblową podczas turnieju ITF Juniors Matan Gafniel Raanana Open (Grade 2). Dzięki temu awansował aż o 41 pozycji w rankingu i teraz jest 62.

Po treningach w Warszawie w poprzedni czwartek wyleciał do Meksyku. Potem będzie jeszcze startował w Stanach Zjednoczonych.  

- Tam będę grał na zielonej mączce, na której jeszcze nie występowałem. To będzie dla mnie kolejne nowe wyzwanie i cenne doświadczenie. Ogólnie jednak wolę grać na szybkich nawierzchniach, ponieważ jestem zawodnikiem, który dominuje na korcie. Lubię być agresywny, wchodzić na piłkę. Twardy kort to miejsce, gdzie wszystkie takie elementy jak serwis, bekhend i forhend lepiej funkcjonują. Postaram się zaprezentować za Oceanem jak najlepiej - mówi Kacper Żuk.

- W nowym sezonie od stycznia wystąpię w juniorskich wielkich szlemach i turniejach ITF. W planach mam również starty w Polsce - trzy, cztery futuresy. Jeśli udałoby się zdobyć kolejne punkty, byłoby super. Trzeba piąć się, zbierać kolejne doświadczenia. Będę też uczestniczył w imprezach dla seniorów - dodaje 16-letni zawodnik. 

Co ciekawe, Żuk cały czas nie ma głównego trenera od tenisa. Jest z nim za to specjalistka od przygotowania fizycznego Jolanta Rusin-Krzepota.

 - Jak na razie daję radę bez typowego szkoleniowca od tenisa - mówi Kacper Żuk. - Niektórzy potrzebują jednego trenera, koordynatora, który ustala program. Mnie cieszy, że gdy jestem w Warszawie, to mam możliwość grania ze starszym zawodnikami, takimi jak np. Jan Zieliński czy Mariusz Fyrstenberg. To pomaga równie dobrze jak granie indywidualnie z jednym trenerem. Z Mariuszem gra się naprawdę trudno. Piłka jest dużo szybsza niż w meczach juniorskich. Choć muszę powiedzieć, że poziom czołowych chłopaków z ITF jest zbliżony do tych z ATP. Wiem, że przede mną jeszcze dużo pracy, aby prezentować się tak jak Fyrstenberg.

- Teraz w moim życiu wszystko jest robione pod kątem tenisa. Gdy zacząłem odnosić pierwsze sukcesy na korcie mając 10-11 lat, tata stwierdził, że poświeci się dla mojej gry i zrobi wszystko, by mi pomóc. Zrezygnował z pracy w urzędzie miasta w Nowym Dworze Mazowieckim. Potem przeszedł kurs trenera tenisa. Inni szkoleniowcy również dostrzegali, że dobrze mi idzie. Po pierwszych mistrzostwach do lat 12., które wygrałem, wszystko podporządkowaliśmy tenisowi - dodaje Żuk.

W poniedziałek Kacper w pierwszej rundzie turnieju w Meksyku zmierzy się z reprezentantem gospodarzy Alanem Fernando Rubio Fierrosem.

W kolejnej części dowiecie się, jak wygląda dzień naszego zawodnika. Zapraszamy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top