strona archiwalna

Wspaniałą formę w drugiej części sezonu prezentuje 16-letni zawodnik Klubu Tenisowego Legia Warszawa. Kacper Żuk trzy tygodnie temu wywalczył dwa tytuły turnieju rangi Grade 2 na twardych kortach w Izraelu. Teraz, na mniej lubianej przez niego nawierzchni ziemnej triumfował w jeszcze większej imprezie.

Nasz tenisista wygrał rywalizację deblową podczas Yucatan Cup w Meksyku. To dla niego pierwszy taki sukces w zmaganiach rangi Grade 1.


Na początku listopada Żuk zdominował walkę w Izraelu. Najpierw w parze z Anglikiem Ewanem Moore'm okazał się najlepszy w deblu, a dzień później tego samego zawodnika pokonał w finale singla. Jeszcze nigdy wcześniej 16-letni legionista nie wygrał w grze pojedynczej imprezy takiej rangi. Jeśli chodzi o rywalizację podwójną, to było jego trzecie zwycięstwo na tym poziomie w tym roku. Poprzednie dwa odniósł wspólnie z Piotrem Matuszewskim z AZS Poznań. Teraz z tym samym tenisistą wystartował w Meksyku.

 

Do Ameryki Północnej Kacper poleciał 19 listopada.

Prestiżowe zmagania Yucatan Cup odbyły się już po raz 29. W Clubie Campreste w Meridzie Żuk zaprezentował się oczywiście w singlu i deblu.

W pierwszej rundzie gry pojedynczej wygrał z reprezentantem gospodarzy Alanem Fernando Rubio Fierrosem 6:4, 6:4. Potem po zaciętym i pięknym pojedynku pokonał Amerykanina Nathana Perrone'a 6:3, 3:6, 6:2. W trzecim spotkaniu zmierzył się z bardzo mocnym, rozstawionym z czwórką Uzbekiem Jurabekiem Karimowem i przegrał 1:6, 2:6.

Równolegle razem z Matuszewskim legionista walczył w deblu. O tym, jak ważny był to turniej świadczy chociażby liczba par, które zgłosiły się do rywalizacji. Wystąpiły aż 32 duety.

Na początek polska para wygrała z Aleksandrem Donskim z Kanady i Eduardem Pazem z Boliwii 6:4, 6:3. Potem nasi zawodnicy okazali się zdecydowanie lepsi od meksykańskiej dwójki Luis Eduardo Morfin Friebel i Rubio Ferros 7:5, 6:0. W ćwierćfinale pokonali po zaciętej walce Węgra Akosa Kotormana i Słoweńca Svena Lahema 7:5, 3:6, 10:4. Jeszcze lepiej zaprezentowali się w półfinale. Tam nie dali szans Anglikowi Jayowi Clarkowi i Niemcowi Timowi Ruehlowi (7:5, 6:1).

Niesamowitym spotkaniem był finał. Żuk i Matuszewski przegrali pierwszą partię w starciu z najlepszym singlistą imprezy Węgrem Matem Valkuszem i Niemcem Louisem Wesselsem 4:6. Polacy nie mieli jednak zamiaru odpuszczać. W drugim secie uzyskali dwa przełamania i wygrali 6:2. O ostatecznym wyniku zadecydował zatem super tie-break. A w nim nasza para zwyciężyła 10:7.

Dla Żuka to pierwszy w karierze deblowy tytuł w imprezie rangi Grade 1. Wcześniej miał trzy triumfy na poziomie Grade 2. Legionista wygrał zatem zmagania podwójne w drugim turnieju z rzędu.


Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top