strona archiwalna

Druga odsłona największego cyklu turniejów Tenis 10 w Polsce za nami. W ostatni weekend na kortach KT Legia przy Myśliwieckiej 4A ponownie walczyło około 150 młodych zawodniczek i zawodników. Mnóstwo było ciekawych pojedynków. Kolejna edycja zmagań w ramach Legia Tennis 10's Cup już w sobotę 5 grudnia.

 TENIS 10 poziom niebieski (rocznik 2008-2010):

W gronie najmłodszych, gdzie chłopcy i dziewczynki rywalizowali wspólnie najlepsza okazała się Roksana Kapuścińska RKT ABC Rzeszów. Najpierw w grupie wygrała trzy z czterech meczów. Potem w ćwierćfinale pokonała Kamila Perzyńskiego 9:7. Następnie w półfinale wygrała z Gustawem Mencwelem 7:2. Bardzo ciekawy był finał. Tam Roksana zmierzyła się po raz drugi w turnieju z Oliwią Sybicką. W grupie przegrała z nią 6:8. W finale po niesamowitej walce lepsza 11:9 okazała się Kapuścińska.

 TENIS 10 poziom czerwony (rocznik 2007):

Wśród chłopców bez przegranej zmagania wygrał Mateusz Chrzanowski (AM Tenis). Po czterech zwycięstwach w grupie w ćwierćfinale pokonał Kamila Perzyńskiego 10:3. W półfinale był lepszy w stosunku 10:4 od Wiktora Dzamana. W walce o końcowy triumf po zaciętej rywalizacji pokonał 10:8 Remigiusza Podlewskiego.

W gronie dziewczynek nie było mocnych na Wiktorię Chmielewską z Returnu Radom. Najpierw pewnie wygrała cztery pojedynki z grupie. W ćwierćfinale 10:4 pokonała Antoninę Sójkę, a potem takim samym wynikiem wyeliminowała Maję Kowalik. W finale jej przeciwniczką była Inka Wawrzkiewicz. Zawodniczka z Radomia zwyciężyła 10:5.

 TENIS 10 poziom pomarańczowy (rocznik 2006)

Zmagania chłopców wygrał Hubert Plenkiewicz z Returnu Radom. W tym turnieju od razu walkę toczono w fazie play-off. W pierwszej rundzie najlepszy zawodnik turnieju pokonał Aleksandra Chmielewskiego 4:0. W drugim meczu wygrał z Krzysztofem Dmitrukiem 4:1, a w ćwierćfinale z Jakubem Tukiendorfem 4:1. W starciu o czołową dwójkę rywalizacji także 4:1 pokonał Piotra Sadłowskiego. Bardzo zacięty był mecz finałowy. Tam rywalem Huberta był Janek Nowacki z KT Legia Warszawa. Po niesamowitej walce Plenkiewicz wygrał 4:3 (2).

Rywalizacja o triumf u dziewczynek była również niezwykle ciekawa. Maria Wojtaszczyk z MKT Łódź po trzech wygranych w czterech spotkaniach grupowych w półfinale zmierzyła się z Dominiką Sawicką. Zwyciężyła 4:2. W finale po raz drugi w turnieju zagrała z Martą Nadajewską z UKS AT Challenge Piotrków Trybunalski. W fazie grupowej Marysia przegrała 1:4. Teraz wzięła rewanż i po kapitalnym pojedynku zwyciężyła 4:3 (4).

► TENIS 10 poziom zielony (rocznik 2005):

Tomasz Berkieta wygrał wśród chłopców. W pierwszej rundzie miał wolny los, a drugiej wyeliminował Franciszka Kędzierskiego 4:0, 4:0. W trzeciej w ten sam sposób pokonał Jakub Krawczyka. W ćwierćfinale ograł 4:1, 4:0 Wiktora Lewandowskiego, a w walce o decydujące spotkanie wygrał z Adamem Naskręckim 4:0, 4:2. W finale pokonał za to Tadeusza Michałowskiego.

U dziewcząt z rocznika 2005 triumfowała Monika Stankiewicz. W pierwszej rundzie zawodniczka UKT Winner Kraków pokonała Gabrysię Leśnodorską 4:0, 4:0. W drugiej wygrała 4:0, 4:1 z Pauliną Aleksandrowicz. W starciu o najlepszą czwórkę zmierzyła się z Anną Michałowską i zwyciężyła 4:0, 4:1. W półfinale bez straty gema wyeliminowała Antonię Woroszylską. W pojedynku o końcowy sukces Monika wygrała 4:2, 4:0 z Karoliną Gołdą z Returnu.

Następny turniej z cyklu Legia Tennis 10's Cup już w sobotę 5 grudnia.

 

Zobacz, jak rywalizowali i bawili się najmłodsi  -  FILM  -  ZDJĘCIA  -

 

Legia TENNIS 10's CUP turniej II - 28.11.2015 -    WYNIKI   -   ZIELONA CH   -   ZIELONA DZ

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top