strona archiwalna

Trzech reprezentantów KT Legia Warszawa uczestniczyło w prestiżowej rywalizacji Eddie Herr International Junior Championships. W Bradenton na Florydzie najlepiej z naszych zawodników zaprezentowała się Stefania Rogozińska-Dzik, która w kategorii do lat 14 była w półfinale debla. W imprezie zagrali także Kacper Żuk i Anna Hertel. 


W zmaganiach młodziczek Rogozińska-Dzik walczyła w singlu i deblu. W grze pojedynczej Stefania najpierw wygrała z Marią Odnicową z Rosji 6:2, 6:4. Potem przegrała z Amerykanką Giannie Pielet 0:6, 4:6.

W rywalizacji podwójnej legionistka w parze z Martyną Kubką w pierwszej rundzie pokonały Kanadyjkę Aleksandrę Mikhailuki i Alisę Yakimakho z Białorusi 6:0, 6:1. W kolejnym spotkaniu sprawiły wielką niespodziankę. Wygrały z najwyżej rozstawionymi Rumunkami Carmen-Roksaną Manu i Darią Corneanu 4:6, 6:4, 10:8. W walce o ćwierćfinał w dobrym stylu wyeliminowały Ukrainkę Martę Kostiuk i Rosjankę Arinę Solomatinę 6:3, 6:3. 

W meczu o wielki finał lepsze od Polek okazały się Amerykanki. Chloe Beck i Emma Navarro wygrały 6:3, 6:1. Stefania będzie teraz grała w Nikaragui.

Wśród juniorów zobaczyliśmy Kacpra Żuka i Annę Hertel. Nasz tenisista przed przyjazdem na Florydę wygrał w parze z Piotrem Matuszewskim zmagania deblowe w Yucatan Cup w Meksyku i był w trzeciej rundzie tej imprezy. To dało mu awans na 57. miejsce w światowym rankingu juniorów.

Żuk na Florydzie w singlu także był w trzeciej rundzie, gdzie przegrał ze świetnym Grekiem Stefanosem Tsitsipasem 0:6, 1:6. Wcześniej zawodnik Legii pokonał 7:6 (3), 7:5 Amerykanina Brandona Holta i Japończyka Toru Horie 6:4, 6:3. 

Gorzej 16-latkowi poszło w rywalizacji podwójnej. Żuk i Matuszewski przegrali już w pierwszej rundzie 3:6, 5:7 z Kennethem Raismą i Mattiasem Siimarem z Estronii.

W turnieju juniorek nie zobaczyliśmy Anny Hertel, która w eliminacjach przegrała po zaciętej i pięknej walce z Amerykanką Meible Chi 6:4, 2:6, 1:6. Legionistka w deblu zaprezentowała się z Kanadyjką Brindtha Ramasamy. "Nasza para" uległa w pierwszej rundzie Oldze Danilovic z Serbii i Pannie Udvardy z Węgier 2:6, 6:4, 4:10.

Żuk i Hertel w najbliższym tygodniu wystąpią w Orange Ball (Grade A), a więc nieoficjalnych mistrzostwach świata.

 

Stefania Rogozińska-Dzik (KT Legia Warszawa) 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top