strona archiwalna

Mikołajki okazały się bardzo szczęśliwe dla zawodniczki z Krakowa. Monika Stankiewicz wygrała po raz trzeci z rzędu zmagania w grupie zielonej podczas Legia Tennis 10’s Cup. Wśród chłopców w kategorii pomarańczowej drugie zwycięstwo turniejowe zanotował Jan Nowacki z KT Legia. Kolejna odsłona największego cyklu Tenis 10 w Polsce już 9 stycznia.


 TENIS 10 poziom niebieski (rocznik 2008-2010):

Wśród najmłodszych tym razem nie zaprezentowała się Roksana Kapuścińska. Zawodniczka RKT ABC Rzeszów wygrała dwa poprzednie turnieje w ramach naszego cyklu. Pod jej nieobecność najlepszy okazał się ćwierćfinalista ostatnich zmagań, a więc Kamil Perzyński. Niezrzeszony tenisista najpierw pewnie wygrał trzy mecze grupowe. W fazie pucharowej w ćwierćfinale pokonał 7:2 Lidię Tempczyk. W półfinale po ciekawym meczu wygrał z Oliwią Sybicką (7:3), która ostatnio była w finale. W walce o końcowe zwycięstwo Kamil w stosunku 7:2 wygrał z Anną Wojewodą.

 TENIS 10 poziom czerwony (rocznik 2007):

Najlepszy w tej kategorii okazał się Aleks Tarazewicz z Vamos Tennis Club Otwock. Gracz podwarszawskiego klubu musiał się mocno napracować, aby osiągnąć ten sukces. Najpierw w fazie grupowej wygrał cztery zacięte mecze. Potem w ćwierćfinale jego przeciwnikiem był Filip Kiryłło z KT Legia. Aleks po niesamowitym spotkaniu pokonał naszego zawodnika 12:10. Później w półfinale zaprezentował jeszcze lepszą grę. Wyeliminował Jana Perego 10:3. W finale jego rywalem był Mateusz Chrzanowski, a więc triumfator sprzed tygodnia. Tarazewicz po emocjonującym spotkaniu wygrał 10:7 i zanotował pierwszy taki triumf w zmaganiach Legia Tennis 10's Cup.

U dziewczynek drugi raz z rzędu bezkonkurencyjna była Wiktoria Chmielewska z Returnu Radom. Po dwóch zwycięstwach w grupie, w ćwierćfinale wygrała 10:4 z Zuzanną Kalisz-Fedoruk, a w półfinale z Antonią Sójką 10:7. W pojedynku finałowym Wiktoria zmierzyła się z Oliwią Sybicką. Pokonała ją pewnie 10:5 i tym samym zanotowała drugi końcowy sukces w drugim starcie w imprezie przy Myśliwieckiej.

 TENIS 10 poziom pomarańczowy (rocznik 2006):

Na zwycięską ścieżkę szybko powrócił Jan Nowacki. Tenisista KT Legia w poprzednim turnieju przegrał w finale z Hubertem Plenkiewiczem z Radomia. Tym razem legionista wziął rewanż na rywalu, ale stało się to w półfinale.

Wcześniej Janek wyeliminował Dominika Kalickiego (4:1) i po zaciętym starciu klubowego kolegą Kubą Wieteską 4:3 (4) awansował do najlepszej czwórki. Tam pokonał Plenkiewicza 4:2. Finałowy pojedynek był bardzo ciekawy i emocjonujący. Nowacki zmierzył się w nim z Joachimem Szamborskim z pobliskiego klubu DeSki Warszawa. Legionista wygrała 4:3 (6). Dla Janka to drugi turniejowy sukces w obecnej edycji zmagań.

U dziewczynek tym razem wystartowało tylko sześć zawodniczek. Najlepszą wyłoniła rywalizacja grupowa. A w niej wszystkie pięć meczów wygrała Marta Nadajewska. Zawodniczka UKS AT Challenge Piotrków Trybunalski w poprzednim turnieju była druga. Tym razem zamieniła się miejscami z Marią Wojtaszczyk z MKT Łódź.

 TENIS 10 poziom zielony (rocznik 2005):

Półfinalista sprzed tygodnia Adam Naskręcki wygrał zmagania w grupie zielonej. Niestowarzyszony zawodnik w pierwszej rundzie pokonał Jana Lenarczyka 4:3(2), 4:1. W drugiej nie dał szans Dominikowi Walosowi (4:0, 4:0). W ćwierćfinale ograł 4:3 (4), 4:2 Wiktora Lewandowskiego. W spotkaniu o finał Adaś zmierzył się z Grzegorzem Zemłą i wygrał 4:0, 4;1.

Naskręcki bez wątpienia na długo zapamięta ostatni mecz w turnieju, w którym spotkał się z Jakubem Krawczykiem. Pierwszego seta Adam przegrał 0:4. Potem jednak odrodził się. W drugiej partii zwyciężył 4:1, a w tie-breaku 10:8. Dla niego to pierwszy triumf w Legia Tennis 10's Cup w tym sezonie.

Ponownie w gronie dziewczynek nie do pokonania była Monika Stankiewicz. Podopieczna Michała Lewandowskiego z klubu UKT Winner Kraków wygrała trzeci turniej z rzędu i wyrasta na prawdziwą gwiazdę naszych zmagań.

W pierwszej rundzie Monika miała wolny los, a w drugiej wygrała z Karoliną Redlińską z KT Legia (4:1, 4:0). W ćwierćfinale jeszcze łatwiej, bo bez straty gema wyeliminowała Zuzannę Ostaszkiewicz. W starciu o najlepszą dwójkę Stankiewicz pokonała legionistkę Gabrysię Leśnodorską 4:0, 4:1. Ponownie w finale Monika zmierzyła się z Karoliną Gołdą. W poprzednim turnieju krakowianka wygrała 4:2, 4:0. Teraz zwyciężyła w prawie taki sam sposób - 4:2, 4:1.


Następny turniej z cyklu Legia Tennis 10's Cup już w sobotę 9 stycznia 2016 roku. Zapraszamy!

 

Turniej III - WYNIKI: GR. NIEBIESKA, CZERWONA, POMARAŃCZOWA

Turniej III - WYNIKI: GR. ZIELONA DZIEWCZYNKI I CHŁOPCY

Legia TENNIS 10's CUP - ZDJĘCIA

 

 

Na zdjęciu: Monika Stankiewicz i jej trener Michał Lewandowski

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top