Niespełna 18-letni zawodnik KT Legia Warszawa dobrze zaprezentował się podczas dwóch turniejów w Kenii. W stolicy afrykańskiego kraju Ksawery Pociej awansował dwukrotnie do półfinałów rywalizacji singlowej i tym samym zdobył 35 punktów do rankingu ITF Juniors. Nasz tenisista był także w finale zmagań deblowych.


 Pociej, który na początku przyszłego roku skończy 18 lat w obu turniejach rozgrywanych na dość specyficznej nawierzchni ziemnej musiał przechodzić przez eliminację. W pierwszej imprezie, która miała rangę Grade 5 Ksawery odprawił trzech rywali.

Potem w turnieju głównym wygrał 6:2, 6:2 z Muzingaye Dickson Andile Sibandą z Zimbabwe. Potem pokonał Youssefa Hamido z Egiptu 6:2, 6:3. W ćwierćfinale wyeliminował 6:2, 6:3 Kevina Cheruiyota z Kenii. W walce o finał jego rywalem był Sherif Makhlouf. Polak z późniejszych triumfatorem całej imprezy walczył kapitalnie. Ostatecznie przegrał 4:6, 6:1, 4:6.

Ksawery w grze podwójnej występował razem z Pauliusem Matuleviciusem. Polsko-litewska para dotarła do finału, gdzie przegrała z angolską parą Andre-Morais 5:7, 2:6.

Praktycznie bez odpoczynku legionista przystąpił do walki w kolejnym turnieju. Tym razem na tych samych kortach Kenya Upperhill rywalizowano w zmaganiach rangi wyższej Grade 4.

Nasz zawodnik ponownie o główną drabinkę musiał walczyć w eliminacjach. W pierwszej rundzie miał wolny los, a potem pokonał dwóch rywali. W turnieju głównym na początek wyeliminował Ernesta Habiyhamberego z Rwandy 6:1, 6:3. Później wygrał z Kenijczykiem Sheilem Kotechą 6:3, 6:2. W spotkaniu najlepszej ósemki ponownie zmierzył się z Cheruiyotem i jeszcze raz pokonał reprezentanta gospodarzy. Tym razem 2:6, 6:4, 6:3. Los chciał, że także w półfinale Ksawery miał tego samego rywala, co w poprzednich zawodach. I jeszcze raz walka była niesamowita. Ostatecznie Polak przegrał z Makhloufem 4:6, 7:6 (2), 3:6. Egipcjanin potem triumfował w turnieju.

W debli Polak i Matulevicius odpadli w pierwszym meczu.

Łącznie w Kenii Pociej wywalczył 35 punktów do rankingu ITF Juniors. Teraz legionista jest 991. na świecie.

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top