W sąsiadującej z naszymi kortami hali Torwar odbyło się niesamowite wydarzenie. Dwa tysiące najmłodszych brało udział w Wielkim Festiwalu Sportowym dla Dzieci. W imprezie zorganizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki uczestniczyła także nasza szkoła tenisowa Legia Tennis Schools. Celem była nie tylko znakomita zabawa przez sport, ale także popularyzacja i zachęcenie do aktywności fizycznej. 


W warszawskim festiwalu wzięły udział dzieci z przedszkoli i uczniowie z klas 1-3 szkół podstawowych. Na imprezie stoisko mieli przedstawiciele Legia Tennis Schools. Co ciekawe, na wydarzenie organizowane przez ministerstwo zaproszenia nie dostał Polski Związek Tenisowy.

Na płycie Torwaru wydzielono specjalne sektory, w których dzieci mogły pograć w tenisa, piłkę nożną, koszykówkę i wiele innych dyscyplin. Każdy z maluchów znalazł tam coś dla siebie. Mnóstwo było śmiechu, radości i pięknej zabawy.

Trenerzy Legia Tennis Schools także aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu. Pomagali najmłodszym zapoznać się z rakietą i specjalnie wydzielonym kortem. Każdy mógł poznać podstawy naszego sportu. Niektórym pierwszy kontakt z piłeczką bardzo się spodobał. Być może wkrótce do naszego klubu dołącza nowi adepci tenisa.

Wielki Festiwal Sportowy dla Dzieci ma na celu tworzenie mody na sport. Chodzi o to, aby dzieci już od najmłodszych lat mogły nie tylko aktywnie spędzać czas, ale także cieszyć się z uprawiania jakieś dyscypliny. Ważne jest także to, aby najmłodsi interesowali się sportem i tym, co może on dać każdemu z nich. Poznawanie dyscyplin w czasie takich imprez jak ta na Torwarze jest znakomitym sposobem.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, koszulki i inne upominki. Trzy godziny minęły bardzo szybko i nikt nie chciał opuszczać stołecznej hali. Za kilka miesięcy kolejna odsłona WFSD.

 

 

 

 

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top