strona archiwalna

Pod koniec grudnia najlepszy zawodnik naszego klubu wrócił z bardzo udanego tournée po Ameryce Północnej. Od razu po Nowym Roku Kacper Żuk równie dobrze zaprezentował się w turnieju ITF Slovak Junior Indoor w Bratysławie. Kończący wkrótce 17 lat legionista był w finale singla i debla. Wspaniale wygląda najnowsza pozycja naszego zawodnika w rankingu ITF Juniors. Teraz jest 31. 


Żuk przed tym turniejem zajmował 36. miejsce w klasyfikacji tenisistów do 18. roku życia. To był efekt świetnych występów w poprzednim sezonie. Przypomnijmy, że m.in. w listopadzie legionista wygrał zmagania pojedyncze i podwójne podczas Matan Gafniel Raanana Open w Izraelu. To była impreza rangi Grade 2.

Teraz Kacper wziął udział w turnieju takiej samej wagi. Rywalizacja odbywała się na sztucznej trawie.

W singlu niespełna 17-letni zawodnik w Bratysławie miał wolny los w pierwszej rundzie. W drugiej pokonał 6:4, 6:4 Rosjanina Sawarjana Daniłowa. Potem wygrał po zaciętym starciu z Rudolfsem Mednisem z Łotwy 6:2, 3:6, 6:3. Ćwierćfinale nasz tenisista stoczył równie piękną walkę z Niemcem Timem Ruehlem. Legionista wygrał 6:7 (3), 6:1, 7:5. W pojedynku o finał przeciwnikiem „Żunia” był Czech Filip Duda. Wynik 7:6 (3), 6:1 dla Polaka.

W niedzielnym spotkaniu o tytuł rywalem Kacpra był Jurij Rodionov z Austrii. To było naprawdę znakomite widowisko. W pierwszym secie o ostatecznym rezultacie zadecydował tie-break. W nim nasz tenisista przegrał 7:9. W drugiej partii Rodionov wygrał 6:3.

W zmaganiach deblowych partnerem Żuka ponownie w ostatnich miesiącach był Piotr Matuszewski z AZS Poznań. W pierwszym meczu para miała wolny los.

W drugiej nasza dwójka pokonała czesko-polską dwójkę Prokop-Śmietana 6:0, 6:2. W starciu o półfinał Kacper i Piotr wygrali 7:6 (5), 6:4 ze Słowakiem Liską i Rodionovem. W spotkaniu najlepszych czterech par imprezy Żuk i Matuszewski po zaciętym starciu wyeliminowali 6:7 (5), 6:3, 10:5 Niemca Ruehla i Brytyjczyka Storrie.

W meczu o tytuł legionista i zawodnik AZS Poznań walczyli dzielnie, ale przegrali 1:6, 4:6 z Dudą oraz Słowakiem Kleinem. 

Wspaniały występ Żuka dał mu kolejny awans w rankingu ITF Juniors. Zgodnie z najnowszym, opublikowanym 11 stycznia Kacper jest już 31. na świecie. Gratulujemy!  


 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top