strona archiwalna

Za nami kolejny niezwykle udany turniej z cyklu Legia Tennis 10’s Cup. Ponownie w zmaganiach organizowanych na kortach przy Myśliwieckiej 4A wzięło udział ponad 100 uczestników i uczestniczek. W kategorii zielonej czwarty raz najlepsza okazała się Monika Stankiewicz z UKT Winner Kraków. Bardzo dobrze zaprezentowali się także legioniści.


Z rozpoczęciem Nowego Roku zmieniły się widełki wiekowe we wszystkich kategoriach Tenis 10 w Polsce. W rywalizacji nie mogą już uczestniczyć dzieci urodzone w 2005 roku. Teraz kategoria zielona obejmuje rocznik 2006, pomarańczowa 2007, czerwona 2008, a niebieska 2009-2011. 

W najstarszej grupie jeszcze w grudniu frekwencja była bardzo wysoka i można było mieć pewne obawy odnośnie liczby uczestników w styczniu. Tymczasem frekwencja ponownie była znakomita. Ogólnie w całej rywalizacji wzięło udział ponad 100 osób z całej Polski. Coraz większa liczba młodych zawodników i zawodniczek dowiaduje się o imprezie organizowanej przez nasz klub.

► TENIS 10 poziom niebieski (rocznik 2009-2011):

Rywalizacja koedukacyjna tym razem odbywała się w grupie. Najlepsza okazała się półfinalistka poprzedniego turnieju, a wiec Oliwia Sybicka. Zawodniczka MKT Stalowa Wola zanotowała pięć pewnych wygranych. Na drugim miejscu zmagania zakończyła Wiktoria Pociej z KT Legia. Nasza tenisistka przegrała tylko z Sybicką

► TENIS 10 poziom czerwony (rocznik 2008):

Wśród chłopców turniej wygrał niestowarzyszony Stefan Masłowski. Sukces jest tym bardziej cenny, bo miał on bardzo trudne mecz już w grupie. Z pięciu pojedynków w pierwszej fazie dwa kończył zwycięstwami po długiej walce na przewagi. Wygrywał 15:13 i 17:15. Z czterema triumfami w pięciu spotkaniach awansował do ćwierćfinału. Tam dość niespodziewanie 10:5 pokonał Igora Bednarczuka. W walce o finał wyeliminował Antka Biczyka (10:4). Stefan równie dobrze zaprezentował się w pojedynku o ostateczne zwycięstwo. Pokonał 10:8 Stasia Mossakowskiego.

U dziewczynek bez porażki turniej wygrała Julia Pacocha. Zawodniczka KS Tennis Life Brwinów najpierw w grupie C pokonała cztery rywalki. Potem w ćwierćfinale miała wolny los, a w półfinale wyeliminowała 10:4 Roksanę Kapuścińską, która jeszcze w zeszłym roku wygrała dwa turnieje na poziomie niebieskim. W finale zawodniczka klubu z Brwinowa zmierzyła się z Oliwią Sybicką ze Stalowej Woli. Po bardzo ciekawym pojedynku Julia wygrała 10:8.

► TENIS 10 poziom pomarańczowy (rocznik 2007):

U chłopców nie było mocnych na Joachima Szamborskiego z Klubu Miedzeszyn. Zawodnik z Warszawy w pierwszej rundzie miał wolny los. W drugiej pokonał Aleksa Freestone’a z RKT Return Radom 4:2. W ćwierćfinale wygrał 4:1 z Mikołajem Pietrzakiem z klubu Vamos Otwock. W pojedynku o finał wyeliminował niestowarzyszonego Jakuba Januchowskiego 4:2. W ostatnim meczu pokonał także 4:2 innego zawodnika bez przynależności klubowej, a więc Oliwiera Zygmunta.

W gronie dziewczynek tym razem wystartowało dziewięć zawodniczek i znów o ostateczny sukces walczyły Marta Nadajewska z UKS AT Challenge Piotrków Trybunalski i Marią Wojtaszczyk z MKT Łódź. Podobnie jak w grudniu najlepsza okazała się ta pierwsza tenisistka. Po bezapelacyjnym pokonaniu trzech rywalek w grupie w półfinale Marta wygrała z Wiktorią Chmielewską z RKT Return 4:0. Pierwsze dwa gemy Nadajewska straciła w tym turnieju dopiero w finale. W nim pokonała Wojtaszczyk 4:2.

► TENIS 10 poziom zielony (rocznik 2006):

W tej kategorii w gronie chłopców znakomicie zaprezentował się Tomasz Berkieta. Zawodnik AZS Poznań miał wolny los w pierwszej rundzie, a w drugiej wygrał 4:0, 4:1 z niestowarzyszonym Damianem Janiszewskim. W ćwierćfinale wyeliminował innego zawodnika bez przynależności klubowej. Pokonał 4:1, 4:0 Grzegorza Zemłę. W starciu o finał jego rywalem był Karol Żuber z KT Legia. Tomek wygrał 4:1, 4:0. W spotkaniu o końcowe zwycięstwo rywalem Berkiety był Damian Lewandowski z KS Tennis Life Brwinów. To było jednostronne widowisko. Wynik 4:0, 4:0 mówi wiele o przewadze poznaniaka.

W tej grupie po raz pierwszy zagrał Jan Nowacki, który wcześniej wygrał dwa turnieje w kategorii pomarańczowej. Tym razem legionista dotarł do drugiej rundy.

W rywalizacji dziewczynek po raz czwarty wygrała Monika Stankiewicz. Podopieczna Michała Lewandowskiego od początku zmagań w kategorii zielonej nie ma sobie równych. Zawodniczka UKT Winner Kraków w pierwszym meczu pokonała 4:1, 4:1 Annę Młodzińską z klubu Eurotenis Łódź. W ćwierćfinale wygrała z niestowarzyszoną Pauliną Aleksandrowicz 4:1, 4:0. W kolejnym spotkaniu nie dała szans Karolinie Gołodzie. Tenisistkę Returnu Radom wyeliminowała wynikiem 4:0, 4:2. Nazwisko finałowej przeciwniczki Stankiewicz było sporą niespodzianką.

W walce o kolejne trofeum Monika zmierzyła się bowiem z Gabrysią Wdzięczną. Zawodniczka z Koła dopiero pierwszy raz wzięła udział w imprezie z cyklu Legia Tennis 10’s. Zaprezentowała się jednak kapitalnie. W finale walczyła bardzo ambitnie, ale ostatecznie Stankiewicz zwyciężyła niestowarzyszoną rywalkę 4:0, 4:1.

 

Następne zmagania w naszym cyklu już 27 lutego. Zapraszamy!

 

Legia TENNIS 10's CUP - RACE TO MASTERS

GRUPA NIEBIESKA - WYNIKI

GRUPA CZERWONA - WYNIKI

GRUPA POMARAŃCZOWA - WYNIKI

GRUPA ZIELONA - WYNIKI

Legia TENNIS 10's CUP - ZDJĘCIA Z TURNIEJU IV

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top