strona archiwalna

We wtorek 12 stycznia skończyła 15 lat, a dzień wcześniej wygrała mistrzostwa województwa juniorek. Weronika Pociej pokonała trzy starsze rywalki i na kortach WTS DeSki zdobyła znaczący tytuł. Nasza zawodniczka w ostatnim czasie zrobiła duży postęp. 


Pociej na krótko przed mistrzostwami województwa zmagała się z kontuzją mięśni brzucha. Z tego powodu była wykluczona z treningów na dwa tygodnie. Szybko jednak wróciła do optymalnej dyspozycji i znakomicie zaprezentowała się w ostatnim starcie.

W pierwszej rundzie Weronika pokonała 6:3, 6:4 Martynę Habrych z klubu WTS Orzeł Warszawa.  W ćwierćfinale jej rywalką była klubowa koleżanka Alicja Sierzputowska. Starszą o trzy lata tenisistkę Pociej wyeliminowała takim samym wynikiem jak Habrych (6:3, 6:4).

W spotkaniu o półfinał Weronika zagrała z następną legionistką Kingą Psut. Urodzoną w 2000 roku przeciwniczkę pokonała 6:2, 7:5.

W pojedynku finałowym Pociej zmierzyła się z Zofią Grodzką (ur. 1999). Mecz z reprezentantka UKS Okęcie Sport był niezwykle zacięty w pierwszym secie. Nasza tenisistka wygrała po tie-breaku 7:6 (3). W drugiej partii przewaga Weroniki była wyraźniejsza. Zakończyła się ona wynikiem 6:1.

- Wera w ostatnim czasie zrobiła spory postęp. Ma teraz więcej treningów grupowych w czasie których ćwiczy z różnymi zawodnikami. To daje jej dodatkowe ogranie. Oprócz tego staramy się urozmaicić jej grę. Wprowadzamy grę kątową i zmianę rytmu w wymianach. To zaczyna bardzo dobrze działać – mówi trenerka Aleksandra Rosolska.

- Podczas turnieju zagrała cierpliwie i konsekwentnie i przede wszystkim nie przestraszyła się starszych koleżanek. To był jej dopiero drugi turniej do lat 18., a nie zapominajmy, ze dopiero przeszła do kategorii kadetek – dodaje opiekunka Pociej.

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top