We wrześniu zeszłego roku legionista wraz z kolegami cieszył się z drużynowego mistrzostwa Polski kadetów. Teraz Filip Kolasiński, który kilkanaście dni temu skończył 15 lat zdobył dwa medale podczas halowego czempionatu naszego kraju w Toruniu. Zawodnik KT Legia walczył oczywiście w gronie zawodników do 16. roku życia.


Kolasiński wystartował w rywalizacji singlowej i deblowej, gdzie jego partnerem był Paweł Godek z STT Fakro Nowy Sącz.

W grzej pojedynczej w pierwszym spotkaniu Filip pokonał Wojciecha Kasperskiego z KS Górnika Bytom 6:3, 7:5. W drugim pojedynku nasz zawodnik wyeliminował 6:3, 6:1 Witolda Konopkę z AT Angelique Kerber Puszczykowo.

W starciu o półfinał rywalem Kolasińskiego był Dominik Śliwiński. Legionista wygrał z zawodnikiem PKT Pabianice 6:2, 6:7 (2), 6:1. W meczu najlepszej czwórki Filip zmierzył Adamem Kwiatkowskim. Starcie z tenisistą UKS Okęcie Sport Warszawa było niezwykle zacięte. Ostatecznie po pięknej walce reprezentant naszego klubu przegrał z późniejszym triumfatorem 5:7, 5:7. Tym samym zdobył brązowy medal.

Natomiast Kwiatkowski w finale pokonał kolegę deblowego Filipa, a wiec Godka 6:3, 6:3.

W zmaganiach podwójnych Kolasiński z kolegą z Nowego Sącza walczyli do samego końca. Po wolnym losie w pierwszej rundzie, w ćwierćfinale po niesamowitym meczu pokonali parę Kierwiak/Woźniak 2:6, 6:2, 10:6. W spotkaniu o finał Godek i Kolasiński wyeliminowali Skutellę i Stajszczaka 7:6 (4), 6:4.

Jeszcze większe emocje towarzyszyły meczowi o mistrzostwo. Tam rywalami Filipa i Pawła byli Michał Mikuła (SIKT Płock) i Karol Paluch (UKT Winner Kraków).

W pierwszej partii nasza para spisywała się znakomicie i wygrała 6:2. W drugim secie nieco lepiej prezentowali się rywale, którzy zwyciężyli 6:4. O ostatecznym wyniku zadecydował zatem super tie-break. W nim walka była wspaniała, ale ze złotych medali cieszyli się Michał i Karol (10:6).

Warto dodać, że w drugiej rundzie rywalizacji singlowej byli także inni legioniści: Weronika Pociej i Bartłomiej Andrzejczak.

Mistrzostwa odbywały się na kortach klubu KS Start Wisła w Toruniu.


Wyniki legionistów:

SINGIEL KADETEK

Pierwsza runda: W. Pociej – Uzarek 3:6, 6:3, 6:2;

Druga runda: Wierzbowska – W. Pociej 6:7 (4), 6:0, 6:3

SINGIEL KADETÓW

Pierwsza runda: B. Andrzejczak – Pilaczyński 6:0, 6:1; (4) Kolasiński – Kasperski 6:3, 7:5;

Druga runda: Piekarek – B. Andrzejczak 7:5, 7:5; Kolasiński – Konopko 6:3, 6:1;

Ćwierćfinał: Kolasiński – Śliwiński 6:2, 6:7 (2), 6:1;

Półfinały: Godek – Mikuła 6:4, 6:4; Kwiatkowski – Kolasiński 7:5, 7:5.

Finał: Kwiatkowski – Godek 6:3, 6:3.

DEBEL KADETÓW

Pierwsza runda: Godek/Kolasiński – bye.

Ćwierćfinał: Godek/Kolasiński – Kierwiak/Woźniak 2:6, 6:2, 10:6.

Półfinał: Godek/Kolasiński – Skutella/Stajszczak 7:6 (4), 6:4.

Finał: Mikuła/Paluch – Godek/Kolasiński 2:6, 6:4, 10:6.


 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top