Czwartek był niezwykle miłym dniem dla naszego tenisisty. Kacper Żuk 21 stycznia świętował 17. urodziny i uczcił je końcowym zwycięstwem w grze deblowej podczas prestiżowego turnieju AGL Loy Yang Traralgon Junior International. Po tym zwycięstwie nasz zawodnik pojechał do Melbourne, gdzie za kilka dni rozpocznie rywalizację w juniorskim Australian Open. To będzie jego debiut w tej imprezie. 


Żuk poleciał do Australii w zeszłym tygodniu pokrzepiony świetnym występem w The 23rd Slovak Junior Indoor 2016 w Bratysławie (Grade 2). Był tam w finałach singla i debla. W grze podwójnej towarzyszył mu tak samo jak w ostatnich miesiącach Piotr Matuszewski z AZS Poznań.

Po kilkudniowym pobycie w Polsce młodzi tenisiści udali się do Australii. Towarzyszy im trenerka przygotowania fizycznego Jolanta Rusin.

W mieście Traralgon Żuk i Matuszewski spisali się jeszcze lepiej niż na Słowacji. Impreza AGL Loy Yang miała rangę Grade 1, a więc drugą w hierarchii ważności.

W pierwszej rundzie rywalizacji deblowej polska para pokonała niezwykle groźną kanadyjską dwójkę Auger-Aliassime i Lin 7:5, 6:3.

W kolejnym spotkaniu Kacper i Piotr wyeliminowali Australijczyków Ellisa i Jonesa 6:3, 6:4. W walce o półfinał ich rywalami byli Słowak Klein i Czech Rikl. Jak się potem okazało, to było dla naszych tenisistów najbardziej emocjonujące widowisko w całym turnieju.

Żuk i Matuszewski po tie-breaku wygrali pierwszą partię 7:6 (1). W drugim secie lepsi byli rywale zza naszej południowej granicy (6:3). O ostatecznym wyniku zadecydował zatem super tie-break. A w nim Polacy zwyciężyli po pasjonującej walce 10:7.

Jeszcze lepiej pokazali się w półfinale, gdzie nie dali większych szans Lo z Tajpej i Watanukiemu z Japonii (6:1, 6:3).

W meczu o tytuł nasza dwójka zmierzyła się z Benchetritem i Furnessem w Francji. To był świetny mecz, który zakończył się rezultatem 6:4, 6:4. Dla Żuka i Matuszewskiego to drugi turniej rangi Grade 1 wygrany wspólnie w deblu. Poprzedni taki sukces zanotowali pod koniec listopada zeszłego roku w Yucatan Cup w Meksyku.

Od razu z Traralgon Polacy przejechali do Melbourne. Żuk, który w rankingu ITF Juniors jest 32. wystąpi w Australian Open w singlu i deblu. Początek zmagań w sobotę.  


 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top