Kolejny wielki sukces naszego klubu. Świetne funkcjonowanie programu Legia Tennis 10 stworzonego w akademii przy Myśliwieckiej 4A, dobre rezultaty osiągane przez zawodników oraz znakomita praca trenerska zaowocowały prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym przez PZT. KT Legia pokonała ponad 100 klubów z całej Polski i została najlepszym klubem Tenis 10 w 2015 roku. 


Po podsumowaniu wszystkich składowych, a więc m.in. liczby zawodników, trenerów, turniejów, umów ze szkołami i publikacji medialnych okazało się, że nasz klub był najlepszy.

KT Legia zdobyła łącznie 1338 punktów. Na drugim miejscu sklasyfikowano KS Tennis Life Brwinów (1093), a na trzecim ST TieBreak Warszawa (1005).

- Ten ranking PZT ma podkreślić wagę działalności klubów, które prowadzą szkolenie w ramach Tenis 10. To jest duże przedsięwzięcie. Na ocenę łączna składa się wiele rzeczy. Wygraliśmy z bardzo dużą przewagą i to dla nas znakomita wiadomość. Pokazuje, że nasze działania są celowe i idą w dobrym kierunku. To daje nam dodatkową motywację do kolejnych ruchów – mówi prezes KT Legia Jerzy Hertel. - Działamy na wielu płaszczyznach. Szkolimy najmłodszych i nieco starszych zawodników. Mocno włączyliśmy się też w Talentiadę, gdzie dzieci bawią się w konkurencje paratenisowe. Krótko mówiąc, prowadzimy szkolenie na najwyższym poziomie we wszystkich kategoriach wiekowych. To wyróżnienie to dla nas duży prestiż. Staramy się odbudować potęgę naszego klubu. Nasi najlepsi zawodnicy u nas trenują i grają za darmo. Mamy mocną pozycję, a chcemy mieć jeszcze lepszą – dodaje Hertel.

Program Legia Tennis Schools, który okazał się takim sukcesem jest autorskim dziełem Akademii Tenisa Legii Warszawa. Szkolenie dzieci poniżej 10. roku życia zajmuje szczególnie miejsce w akademii, a wszyscy trenerzy podchodzą do jego realizacji z niezwykłą starannością.

- Chcemy cały czas doskonalić nasz system. Choć zajęcia dla najmłodszych prowadzimy od początku powstania Akademii Tenisa Legii Warszawa, to z roku na rok udoskonalamy nasz system prowadzenia zajęć oraz funkcjonowanie klubu w świecie Tenisa 10 - wyjaśnia koordynatorka tego programu w KT Legia Joanna Szymczyk.

- Muszę przyznać, że to wyróżnienie nie jest dla nas wielkim zaskoczeniem. Tak jak w sporcie wyczynowym, aby osiągnąć sukces, trzeba na niego ciężko pracować i nieustannie doskonalić się. Tak było i w naszym przypadku. Na ten sukces pracujemy już od wielu lat, nieustannie dążąc do udoskonalaniem naszego systemu. Co roku znajdowaliśmy się w czołówce klubów Tenis 10 w Polsce. Rok 2015 okazał się szczególnym, w którym zaczęliśmy prowadzić zajęcia Legia Tennis Schools według autorskiego projektu, nad którym pracujemy już od dłuższego czasu. Naszą wizytówką jest wyselekcjonowana do pracy z dziećmi kadra trenerska, zajęcia prowadzone według konspektów oraz turnieje Legia Tennis 10’s Cup. Oznacza to, że każda minuta treningu jest wcześniej zaplanowana, a zajęcia dla dzieci realizowane są według tygodniowych i miesięcznych planów. Dzięki temu w szkoleniu najmłodszych nie omijamy żadnych aspektów związanych z ich wszechstronnym i tenisowym rozwojem. Ważną częścią naszego programu są także turnieje. W sezonie zimowym 2015/2016 zorganizowaliśmy największe turnieje dla dzieci poniżej 10. roku życia, jakie odbyły się w historii turniejów Tenis 10 w Polsce. Świetna organizacja oraz atrakcyjne nagrody przyciągnęły zawodników z całego kraju. Profesjonalne, dobrze zaplanowane i przemyślanie podejście do tych wszystkich aspektów funkcjonowania programu Legia Tennis Schools przyczyniło się do dostania tego wyróżnienia. Nie zamierzamy oczywiście spocząć na laurach. Mamy w planach jeszcze dużo projektów do zrealizowania, które spowodują, że nasze szkolenie będzie jeszcze atrakcyjniejsze.

- Zadaniem programu Legia Tennis Schools jest przyciągnięcie i zachęcenie do rozpoczęcia przygody z tenisem jak największej grupy dzieci. Chcemy, aby rosło przekonanie, że tenis stał się sportem ogólnodostępnym, dla wszystkich. Wysoka jakość treningów, dobra zabawa i świetny kontakt z trenerami mają spowodować, że młodzi adepci będą z przyjemnością kontynuować zajęcia. Głównym celem naszego programu jest wyselekcjonowanie jak największej liczbie młodych zawodników, którzy są przyszłością klubu tenisowego Legia Warszawa. Mamy nadzieją, że wychowankowie, którzy rozpoczynali swoją przygodę z tenisem na treningach LTS, pójdą w ślady starszych klubowych kolegów i koleżanek i również będą reprezentować naszą akademię w Polsce i za granicą. Mamy medalistów mistrzostw Polski w każdej kategorii wiekowej, a najmłodsi zawodnicy mają niepowtarzalną okazję na co dzień trenować i należeć do klubu, który reprezentują między innymi najlepsi tenisiści w Polsce: Ada Piestrzyńska, Malwina Rowińska, Maks Kaśnikowski, Ania Hertel, Iga Świątek, Weronika Pociej, Daniel Michalski, no i nasza klubowa wizytówka, czyli Kacper Żuk, który właśnie zadebiutował w juniorskim Australian Open - dodaje.

- Mam nadzieję, że to wyróżnienie tylko utwierdzi rodziców naszych podopiecznych w przekonaniu, że ich dzieci są częścią najlepszego klubu Tenis 10 w Polsce oraz podlegają najlepszemu szkoleniu. Ci, którzy rozważają wybór klubu dla swoich dzieci oraz zastanawiają się nad rozpoczęciem treningów, nie powinni mieć wątpliwości, do którego klubu najlepiej zapisać swoje dziecko - kończy Szymczyk.

Przypomnijmy, że to kolejny wielki sukces naszego klubu. Na początku stycznia KT Legia wygrał ranking PZT na najlepszy klub w Polsce. Na drugim miejscu sklasyfikowano AZS Poznań, a na trzecim KS Górnik Bytom.


 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top