Znakomicie prezentuje się najlepszy tenisista KT Legia podczas debiutanckiego występu w imprezie wielkoszlemowej. Kacper Żuk w parze z Piotrem Matuszewskim z AZS Poznań pokonali francuską parę Geoffrey Blancaneaux/Ugo Humbert 6:4, 7:5 i awansowali do ćwierćfinału w Melbourne. W walce o finał juniorskiego Australian Open zmierzą się z miejscowymi zawodnikami Scottem Jonesem i Maksem Purcellem. 


 

Żuk i Matuszewski potwierdzili we wtorek, że są w świetniej formie. Kilka dni przed przyjazdem do Melbourne w imponującym stylu wygrali rywalizację podwójną w silnie obsadzonym turnieju rangi Grade 1 w Traralgon.

W pierwszej rundzie Australian Open (Grade A) Polacy bardzo pewnie, w zaledwie 44 minuty pokonali Chorwata Karlo Boljata i Anthony’ego Jacka Tanga z Hongkongu 6:3, 6:2.

We wtorek rano czasu polskiego zmierzyli się na korcie numer sześć z mocnymi Geoffreyem Blancaneauxem i Ugo Humbertem.

Rozstawieni z szóstką Francuzi okazali się wymagającymi przeciwnikami. W pierwszym i drugim secie walka była niezwykle zacięta.

O wygranej Kacpra i Piotra w pierwszej odsłonie zadecydowało jeden udany breakpoint. Przy wyniku 3:3 nasza dwójka przełamała rywali. Potem do końca partii oba deble utrzymywały podanie i ostatecznie Żuk i Matuszewski zwyciężyli 6:4.

Podobny przebieg miał drugi set. Także w siódmym gemie Polacy odebrali Francuzom podanie. Wydawało się, że ta odsłona zakończy się tak samo jak pierwsza. Tak jednak nie było. Geoffrey i Ugo odłamali naszych zawodników na 4:4, a potem wygrali podanie i objęli prowadzenie 5:4. Za chwilę Kacper i Piotr odpowiedzieli tym samym. Zrobiło się 5:5. W kolejnym gemie Polacy przełamali jednak rywali po raz drugi w tym secie. W dwunastym gemie serwował Żuk. Robił to tak dobrze, że Matuszewski spokojnie mógł kończyć akcję. Po 61 minutach legionista i zawodnik z Kalisza wygrali 7:5.

W całym spotkaniu polski debel trzy razy przełamał przeciwników. Bardzo dobrze funkcjonowało pierwsze podanie. Niewiele było też niewymuszonych błędów.

Teraz zwycięzcy zmierzą się z Australijczykami Scottem Jonesem i Maksem Purcellem, którzy w 1/8 finału wyeliminowali Ezekiela Clarka ze Stanów Zjednoczonych i Daisuke Sumizawę z Japonii 6:4,  7:6 (2).

Wynik 2. rundy debla, Australian Open Juniors:

Kacper Żuk, Piotr Matuszewski - Geoffrey Blancaneaux, Ugo Humbert 6:4, 7:5.

 

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top