Niezwykle rzadko zdarza się, aby podczas jednego turnieju rodzeństwo wystąpiło w obu finałach singla. Tak było w Nairobi. W stolicy Kenii w imprezie juniorskiej ITF o randze Grade 4 w decydujących pojedynkach walczyli Weronika i Ksawery Pociej. Reprezentanci KT Legia byli blisko zdobycia tytułów w ITF East African 18 & Under Junior Circuit 2016. Na podkreślenie zasługuje fakt, że nasza zawodniczka debiutowała w rywalizacji tego typu. 

Ksawery pojechał do Nairobi po raz kolejny w ostatnich tygodniach. Na przełomie listopada i grudnia także w turniejach na nawierzchni ziemnej spisywał się dobrze. Dwukrotnie był w półfinałach singla.

Teraz zaprezentował się jeszcze lepiej. 17-latek na tyle poprawił ranking, że inaczej niż pod koniec zeszłego roku nie musiał walczyć w eliminacjach. Na dodatek w pierwszej rundzie ITF East African 18 & Under Junior Circuit 2016 miał wolny los.

W drugiej fazie pokonał Younesa Mouktabila z Maroko 6:1, 6:3. W gronie najlepszych 16 zawodników Ksawery wygrał z Bułgarem Benjaminem Nivem 6:3, 6:2. W starciu o półfinał wyeliminował Brytyjczyka Jeremy’ego Gschwendtnera 7:6(1), 6:1. W kolejnym meczu Pociej stoczył kapitalny i ostatecznie zwycięski bój z Razvanem Baiantem z Kanady. Legionista wygrał 6:0, 4:6, 7:5 (4). W finale nasz zawodnik dzielnie walczył z Joshuą Howardem-Trippem z RPA, ale niestety nie dał rady. Przegrał po zaciętej batalii 2:6, 3:6.

Ksawery grał także w deblu, gdzie razem z Gschwendtnerem dotarł do półfinału.

Po udanym afrykańskim starcie Pociej awansował aż o 221 miejsc w rankingu ITF Juniors. Teraz zajmuje 512. pozycję.

W tej samej imprezie wystąpiła także młodsza siostra Ksawerego, a więc Weronika. Dla 15-latki to był pierwszy w karierze międzynarodowy start w gronie zawodniczek do lat 18. Kilkanaście dni temu „Wera” została mistrzynią województwa juniorek, a teraz pokrzepiona tym sukcesem awansowała aż do finału singlowych zmagań w Nairobi.

W pierwszym pojedynki nasza tenisistka wygrała „na rowerku” z Kenijka Natalyą Wanjiru 6:0, 6:0. W drugim starciu wyeliminowała Irankę Sadaf Sadeghvaziri 5:7, 7:5, 6:4. Potem w jeszcze lepszym stylu pokonała Mariam Mijawimanę z Burundii (6:3, 6:3). Półfinałowe spotkanie z Draginją Vuković było niesamowite. Weronika wygrała pierwszą partię z Serbką 6:3. Drugą natomiast przegrała 1:6. W decydującej odsłonie na korcie istniała już tylko jedna zawodniczka. Pociej zwyciężyła 6:0.

Debiutując w imprezie juniorskiej awansowała zatem do finału. Tam stoczyła zażarty mecz z Adithyą Karunaratne. Po heroicznym i pięknym pojedynku przegrała 6:2, 1:6, 4:6.

Warto dodać, że w grze podwójnej legionistka w parze z Wiktorią Nowak była w ćwierćfinale.

Po tym turnieju i wywalczeniu ponad 30 punktów Weronika zadebiutowała w rankingu ITF Juniors na 958. miejscu.

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top