Debiut w juniorskim Australian Open dobiegł końca. Legionista Kacper Żuk w parze z Piotrem Matuszewskim z Kalisza przegrali w ćwierćfinale debla z reprezentantami gospodarzy Scottem Jonesem i Maksem Purcellem 6:7 (5), 6:3, 6-10. Nasi zawodnicy zasługują na wielkie słowa uznania. Walczyli do ostatniej piłki z całych sił, ale tym razem do zwycięstwa nieco zabrakło. 


Żuk i Matuszewski,który przyjechali do Melbourne prosto po turniejowym zwycięstwie w Traralgon w pierwszej rundzie pokonali bardzo pewnie, w zaledwie 44 minuty pokonali Chorwata Karlo Boljata i Anthony’ego Jacka Tanga z Hongkongu 6:3, 6:2. W starciu o ćwierćfinał w równie dobrym stylu wyeliminowali rozstawionych z "szóstką" Francuzów Geoffreya Blancaneauxa i Ugo Humberta 6:4, 7:5.

W środę rano czasu polskiego nasi zawodnicy zmierzyli się z Australijczykami. W pierwszej partii Kacper i Piotr przegrywali po stracie serwisu 2:4, a potem 3:5. W 10. gemie udało im się przełamać rywali i był remis 5:5. Potem Polacy wygrali podanie na 6:5 i w kolejnym gemie przy serwisie rywali zaledwie jedna piłka dzieliła ich od seta. Była równowaga. Tej szansy nie udało się wykorzystać i doszło do tie-breaka. A w nim Kacper i Piotr znakomicie zaczęli. Uzyskali miniprzełamanie i po kilku minutach prowadzili już 4:1. Tylko trzy punkty dzieliły ich od wygrania partii. Rywale jednak się nie poddali i zbliżyli się na punkt (5:4). Od tego momentu nasza para przegrała trzy kolejne akcje i tie-breaka 5:7.

Pechowo pierwsza odsłona nie załamała Żuka i Matuszewskiego. W drugim secie nasi zawodnicy aż trzykrotnie przełamali gospodarzy, którzy odpowiedzieli w ten sam sposób raz. Polacy po kapitalnej grze i aż 18 winnerach wygrali w tym secie 6:3. 

O awansie do półfinału zadecydował zatem super tie-break. Trwał on niespełna dziesięć minut i miał bardzo ciekawy przebieg. Kacper i Piotr nie najlepiej zaczęli. Po pięciu punktach przegrywali 1:4. Nie załamali się jednak złym początkiem, odrobili straty i doprowadzili do remisu 5:5. Później było jeszcze 6:6. Niestety, kolejne cztery akcje wygrali zawodnicy z Australii. 

W całym spotkaniu Polacy przełamali rywali cztery razy, a sami stracili podanie dwukrotnie. Mieli też więcej winnerów i mniej błędów podwójnych. 

Żuk w singlu grał w pierwszej rundzie, gdzie minimalnie przegrał z rozstawionym z "ósemką" Amerykaninem Ulisesem Blanchem. Matuszewski był w drugiej fazie turnieju.

Ćwierćfinał debla, Australian Open Juniors:

Kacper Żuk, Piotr Matuszewski - Scott Jones, Max Purcell (Australia) 6:7 (5), 6:3, 6-10.

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top