Bardzo dobrze spisały się tenisistki naszego klubu podczas trzydniowego turnieju w ramach eliminacji drużynowych mistrzostw Europy do lat 16. Iga Świątek, Anna Hertel i Stefania Rogozińska-Dzik wystartowały w holenderskim Bergen op Zoom i wywalczyły awans do czempionatu, który odbędzie się w dniach 19-21 lutego w czeskiej miejscowości Veska.


Reprezentacja Polski do lat 16 złożona jest wyłącznie z zawodniczek KT Legia. Nasze tenisistki są zdecydowanie najlepsze w tej kategorii wiekowej w kraju.

W imprezie w Holandii wystąpiło osiem zespołów. Oprócz Biało-Czerwonych i gospodyń zaprezentowały się Dunki, Niemki, Łotyszki, Brytyjki, Norweżki i Słowenki.

W ćwierćfinale Iga, Ania i Stefania zmierzyły się z Holenderkami i nie dały rywalkom najmniejszych szans. W pierwszym starciu Rogozińska-Dzik pokonała 6:4, 6:4 Perlę Nieuwboer, a w drugim Świątek wygrała z Noą Liauw a Fong 6:3, 6:1. W deblu, który już nie miał znaczenia, Hertel i Iga nie dały szans Liauw a Fong i Judith Van Kessel 6:2 6:2.

Półfinałowymi rywalkami naszych tenisistek były Niemki. Początek meczu był niewiarygodny. Stefania "na rowerku", a więc 6:0, 6:0 ograła Zoe-Merlyn Schmidt. W drugim pojedynku Iga Światek dość niespodziewanie uległa Irinie Cantos Siemers 3:6, 6:7 (3).

O awansie do finału i jednocześnie o promocji do finałów mistrzostw Europy zadecydował debel. W nim para Hertel-Świątek pokazała klasę. Polki wytrzymały presję i po pięknej grze pokonały 7:5, 6:1 dwójkę Cantos Siemers - Schmidt.

Ostatni mecz był nieco słabszy w wykonaniu naszej drużyny. Przeciwniczkami były Brytyjki, które wcześniej sprawiły dwie niespodzianki. Najpierw pokonały rozstawione Słowenki, a potem Dunki. Tenisistki z wysp pokazały, że tamte zwycięstwa nie były przypadkowe.

Zmęczone Polki nie dały rady. Hertel przegrała z Neli Miller 4:6, 2:6. Potem Iga z Eliz Maloney 1:6, 1:6. W ostatnim meczu Hertel i Rogozińska uległy parze Maloney-Hanna McColgan 1:6, 3:6.

Porażka w finale sprawiła, że nasza drużyna narodowa nie będzie rozstawiona podczas mistrzostw Europy.

W imprezie w czeskiej miejscowości Veska wystąpi osiem najlepszych zespołów z czterech turniejów kwalifikacyjnych. Oprócz Polek i Brytyjek zaprezentują się także Białorusinki, Czeszki. Gruzinki, Rosjanki, Szwajcarki i Ukrainki.

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top