Reprezentanci KT Legia zakończyli udział w mistrzostwach Polski do lat 18, które odbywają się do soboty na kortach klubu WTS DeSki Warszawa. Nasi zawodnicy wywalczyli trzy medale w grze deblowej i jeden singlowej. W zmaganiach nie uczestniczyły najlepsze legionistki, które brały udział w eliminacjach mistrzostw Europy kadetek. 

 


W grze singlowej chłopców najlepiej z zawodników naszego klubu spisał się Ksawery Pociej. 17-latek, który niedawno dobrze zaprezentował się podczas turniejów ITF Juniors w Kenii był w półfinale.

Rozstawiony z dwójką legionista w pierwszym meczu pokonał Adama Kwiatkowskiego z Okęcia Warszawa 6:1, 6:3. W drugim spotkaniu Ksawery wygrał z Pawłem Jankowiakiem z AZS Poznań 6:3, 7:6 (4). Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Pocieja był Michał Sikorski z MKT Łódź. Ksawery zwyciężył po kapitalnej grze 6:2, 6:1.

W piątek nasz tenisista walczył z Piotrem Śmietaną ze Sport Klubu Kryspinów. Tym razem nie starczyło już sił i rywal pokonał gracza z Myśliwieckiej 4A 6:3, 6:0. Ksawery zdobył zatem brąz.

W deblu dziewcząt bardzo dobrze pokazały się trzy reprezentantki Legii. Para Weronika Pociej i Alicja Sierzputowska były w półfinale, gdzie przegrały z koleżanką klubową Weroniką Foryś oraz Katarzyną Kubicz z AZS Łódź. Pierwsza dwójka wywalczyła brąz.

Foryś i Kubicz były w finale, gdzie uległy deblowi Julia Oczachowska-Adrianna Sosnowska 2:6, 2:6.

W imprezie nie mogły wziąć udział trzy najlepsze zawodniczki naszego klubu, a więc Iga Świątek, Anna Hertel i Stefania Rogozińska-Dzik. One jako członkinie reprezentacji Polski występowały w weekend w eliminacjach do drużynowych mistrzostw Europy U-16. Legionistki spisały się znakomicie i wywalczyły awans do turnieju finałowego, który w dniach 19-21 lutego odbędą się w Czechach.

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top