Drugi turniejowy triumf w tym sezonie odniósł zawodnik KT Legia. 17-letni Kacper Żuk w niedzielę okazał się najlepszy w rywalizacji singlowej podczas rozgrywanego na nawierzchni dywanowej Trofeul Dimitrie Sturdza w Kiszyniowie. W finale pokonał 6:4, 6:4 kolegę deblowego Piotra Matuszewskiego z KKT Kalisz. Dla legionisty to było drugie zwycięstwo w zmaganiach pojedynczych w turnieju rangi Grade 2 w karierze. Oprócz tego ma trzy takie sukcesy w grze podwójnej.


Na początku roku Kacper był w finale singla i debla podczas imprezy w Bratysławie. Potem pojechał do Australii, gdzie razem z Matuszewskim triumfował w prestiżowym turnieju AGL Loy Yang Traralgon Junior International. Kilka dni później zadebiutował w juniorskim wielkim szlemie. W deblu z Matuszewskim był w ćwierćfinale. Po powrocie do Polski Żuk trenował w Warszawie, a w poprzednią sobotę poleciał do Mołdawii.

W Kiszyniowie był rozstawiony z jedynką. Legionista, który w ostatnim rankingu ITF Juniors zajmował 33. pozycję cieszył się na ten występ.

- Turniej będzie odbywał się na nawierzchni dywanowej, którą bardzo lubię. To jest szybki kort, a dla mnie im szybsza gra, tym lepiej - mówił legiatenis.com przed wyjazdem do mołdawskiej stolicy.

Żuk w pierwszym spotkaniu pokonał Ukraińca Władysława Chumaka 6:4, 6:2. W drugiej rundzie wyeliminował 6:2, 6;1 Rumuna Daniela Cozmę. W walce półfinał też bez większych kłopotów wygrał z Łotyszem Rudolfsem Mednisem 6:4, 6:2.

Wspaniały bój Kacper stoczył w kolejnej fazie. Tam jego rywalem był Michaił Sokołowski z Rosji. W pierwszej partii w stosunku 6:4 lepszy był rywal ze Wschodu. Niesamowicie zacięta była druga odsłona. Nasz zawodnik wygrał ją po tie-breaku 7:6 (2). W decydującym secie na korcie w Narodowym Centrum Tenisowym Mołdawii przewaga „Żunia” była niepodważalna. Wynik 6:1 mówi wszystko.

W finale rywalem legionisty był… Matuszewski. Wcześniej z Kacper z Piotrem byli w półfinale deble, gdzie przegrali z rosyjsko-ukraińską parą Aleksiej Aleszczew - Chumak 3:6, 6:3, (6:10).

Spotkanie o tytuł w singlu było ciekawe. O zwycięstwie Żuka zadecydowało po jednym przełamaniu więcej w każdym z dwóch setów. Tenisista z Nowego Dworu Mazowieckiego wygrał 6:4, 6:4.

Tym samym zanotował drugie w karierze singlowe zwycięstwo w turnieju rangi Grade 2. Poprzednie odniósł w Matan Gafniel Raanana Open w Izraelu w listopadzie zeszłego roku.

W ostatnim tygodniu lutego Kacper wystąpi w Siualial Open na Litwie. 

 

Gra pojedyncza
Trofeul D.Sturdza 2016 - GRADE 2
8-14 lutego 2016, Kiszyniów, MOŁDAWIA
1 runda Kacper ŻUK [1] 6-4 6-2 Vladyslav CHUMAK (UKR)
2 runda Kacper ŻUK [1] 6-2 6-1 Daniel COZMA (ROU)
ćwierćfinał Kacper ŻUK [1] 6-4 6-2 Rudolfs MEDNIS (LAT) [5]
półfinał Kacper ŻUK [1] 4-6 7-6(2) 6-1 Mikhail SOKOLOVSKIY (RUS) [13]
finał Kacper ŻUK [1] 6-4 6-4 Piotr MATUSZEWSKI (POL) [3]

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top