Przez trzy dni walczyły w czeskiej miejscowości Veska zawodniczki KT Legia. Iga Świątek, Anna Hertel i Stefania Rogozińska-Dzik jako członkinie reprezentacji Polski do lat 16 grały w finałach drużynowych mistrzostw Europy. Nasze zawodniczki pokazały się z naprawdę dobrej strony. W turnieju wygrały dwa z trzech meczów i ostatecznie zajęły wysokie, piąte miejsce. 


W imprezie wystartowało osiem najlepszych reprezentacji Starego Kontynentu w kategorii do lat 16., a więc w gronie kadetek. Polska kadra złożona tylko z zawodniczek naszego klubu nie była rozstawiona. Po losowaniu okazało się, że nasze zawodniczki w pierwszym spotkaniu zmierzą się z bardzo mocnymi Szwajcarkami.

To był kapitalny mecz. Polski zaprezentowały się ze świetnej strony. W pierwszym starciu coraz lepiej ostatnio grająca Stefania pokonała Leonie Kung 7:6 (5), 4:6, 7:6 (2). To było niesamowite, długie spotkanie o wielkiej dramaturgii. W najważniejszych momentach nerwy lepiej opanowała legionistka.

W drugim pojedynku Iga przegrała z Simoną Waltert 4:6, 3:6. O awansie do półfinału decydował zatem debel.

Tam Świątek i Hertel walczyły z całych sił z Kung i Waltert. Ostatecznie przegrały jednak 4:6, 1:6. Porażka nie oznaczała zakończenia imprezy.

Nasza drużyna od soboty rozpoczęła rywalizację o miejsca 5-8. Pierwszymi rywalkami były niezwykle mocne Ukrainki, które w ćwierćfinale przegrały z Rosjankami. Tutaj także o ostatecznym wyniku rozstrzygnął mecz gry podwójnej.

W pierwszym singlu drugi pojedynek na mistrzostwach wygrała Rogozińska-Dzik. Niespełna 15-letnia tenisistka po pięknym spotkaniu pokonała Wiktorję Petrenko 6:3, 6:3. W drugim mecz zaprezentowała się Hertel. Ania dzielnie walczyła z Wiktorią Demą, ale ostatecznie uległa 4:6, 1:6.

W deblu na korcie pojawiły się po stronie ukraińskiej Dema i Aleksandra Pisarjewa, a po polskiej Hertel i Świątek. To był popis legionistek. Rezultat 6:3, 6;1 mów wszystko. To zwycięstwo oznaczała, że w niedzielę nasz zespół stanął przed szansą wywalczenia piątego miejsca w czempionacie.

Ostatnimi rywalkami były Białorusinki.

Znowu mecz rozpoczęła Rogozińska-Dzik. Stefani zabrakło już nieco sił na trzecią wygraną singlową. Uległa 2:6, 2:6 Annie Kubarewej.

Potem na placu gry pojawiła się Świątek. Nowa zawodniczka naszego klubu wytrzymała presję. Iga wygrała z Ksenią Jersz 6:4, 6:3. Także i w tym spotkaniu o ostatecznym rozstrzygnięciu decydował zatem debel.

Ponownie zagrały w nim Hertel i Świątek. Po skutecznej grze pokonały Kubarewą i Jersz 7:5, 6:3. To oznaczało, że całe zawody reprezentacja Polski zakończyła na piątej pozycji.

Mistrzostwo Europy zdobyły największe faworytki, a więc Rosjanki, które w finale pokonały 2:1 Czeszki. Także tutaj decydował debel. Brąz wywalczyły Szwajcarki, a na czwartej pozycji turniej zakończyły Brytyjki.

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top