strona archiwalna

Organizowane przez trenerów naszego klubu specjalne treningi dla najmłodszych wciąż cieszą się dużą popularnością. Ponownie na kortach przy ul. Myśliwieckiej 4A odbyły się zajęcia w ramach Talentiady. Kolejny trening już 5 marca. To zmiana, bo miał się odbyć dwa tygodnie później. Do zakończenia cyklu pozostały jeszcze tylko dwa takie szkolenia.

 


- Schemat treningu był taki jak zwykle. Zaczęliśmy od gier drużynowych, później przeprowadziliśmy konkurencje sprawnościowe weryfikujące postępy zawodników. Następnie odbyły się konkurencje tenisowe oraz na koniec najbardziej wymagający bieg na sześć minut. W ramach gier tenisowych i paratenisowych trenowaliśmy ponownie "wolejówkę" oraz rozegrania punktowe systemem "siatkarskim" oraz "tenisa stołowego". Oprócz tego mieliśmy okazję potrenować gry pojedyncze z uderzeniem kontrolnym. Wszystkie te konkurencje wchodzą w skład rozgrywek Talentiady - mówi Joanna Szymczyk koordynatorka programu Legia Tennis Schools.

Przed nami jeszcze tylko dwa treningi Talentiady na podstawie których wyłonieni zostaną reprezentanci do dwóch drużyn. O zakwalifikowaniu się do zespołu Legii Warszawa będą decydowały wyniki testów sprawnościowych oraz wyniki z turniejów tenisowych. 

Ważną informacją jest zmiana terminu kolejnych zajęć. Odbędą się one 5, a nie 19 marca.  Tego dnia zaplanowany natomiast następny turniej w ramach cyklu Legia Tennis 10's Cup.

- Dobre wyniki turniejowe mogą również zadecydować o zakwalifikowaniu się do drużyny.  Ostatni trening Talentiady odbędzie się 30 kwietnia. Później zaczniemy przygotowania drużyn do startu w rozgrywkach ogólnopolskich - dodaje Szymczyk.

Oto lista zawodników powołanych, a więc zwolnionych z opłat na następnym treningu:

Chłopcy:

  1. Kuba Wieteska
  2. Kajtek Góra
  3. Maks Szafran

Dziewczynki:

  1. Ania Jura
  2. Gabrysia Leśnodorska

Kryterium powołań jest takie jak zawsze. Wyróżnieni zostają ci, którzy zajmą pierwsze albo drugie miejsce w przynajmniej dwóch konkurencjach sprawnościowych.

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top