Iga Świątek dopiero 31 maja skończy 15 lat. To jednak absolutnie nie przeszkadza jej w rywalizowaniu z dużo starszymi rywalkami. Legionistka bardzo dobrze zaprezentowała się podczas 32. Perin Memorial w chorwackim Umagu. Na otwartych, ziemnych kortach nasza zawodniczka doszła do półfinałów singla i debla. Impreza ITF Juniors miała rangę Grade 1, a więc drugą najwyższą w hierarchii.


W imprezie zaprezentowało się aż 64 zawodniczki. Świątek w pierwszym spotkaniu pokonała kończącą wkrótce 18-lat Rumunkę Oanę Gavrilę 6:2, 6:2. W drugim meczu jej rywalką była Rosjanka Aleksandra Kuzniecowa. Iga wygrała z 16-letnią tenisistką 6:1, 6:1. W trzeciej rundzie legionistka w równie piękny sposób pokonała 6:4, 4:6, 6-0 urodzoną w Kiszyniowie, a reprezentującą Hiszpanię 18-letnią Cristinę Bucsę.  W walce o półfinał nasza zawodniczka zmierzyła się z także o ponad dwa lata starszą rywalką. Po kapitalnej grze Świątek wygrała z Idą Jarlskog ze Szwecji 6:0, 6:3. 

Półfinałową i jak się potem okazało ostatnią przeciwniczką Igi w turnieju singlowym była Ukrainka Katarina Zawacka. W pierwszej partii Polka przegrała 1:6, ale w drugiej znakomicie się odrodziła i zwyciężyła 6:2. W decydującym secie Świątek walczyła z całych sił, ale ostatecznie uległa 16-latce zza naszej wschodniej granicy 2:6.

Iga pięknie zaprezentowała się także w grze podwójnej. Tam w parze z Natalią Boltinską również była w półfinale. Najpierw debel polsko-rosyjski wyeliminował kolejno pary: In-Albion-Viviani 6:3, 3:6 [10:3], Juvan, Radisić 6:3, 3:6 [10:8], Bulgaru, Ghioroaie 4:6, 6:2 [10:8]. W spotkaniu o najlepszą dwójkę Iga i Natalia uległy dwójce niemiecko-szwajcarskiej Cantos Siemers, Waltert 1:6, 4:6. 

- Początek turnieju był dla mnie dość trudny, ponieważ wcześniej nie trenowałam na kortach otwartych. Pogoda pokrzyżowała płynny start turnieju i pierwszy mecz grałam dopiero o godzinie 22 w balonie - mówi Świątek. - Ogólnie lubię występować na kortach otwartych, dlatego zaliczam ten turniej do przyjemnych. Usytuowanie kortów w odległości zaledwie 100 metrów od morza sprawiło, że pobyt na obiekcie był wyjątkowy.

Dwa półfinały dały Świątek rekordową zdobycz do rankingu ITF. Łącznie tenisistka Legii wywalczyła aż 130 punktów. To dało jej awans aż 0 51 miejsc. Teraz Iga jest już 71. na świecie. Tym samym jest najlepszą Polką w rankingu ITF Juniors.

- Nie dzielę sukcesów na większe i mniejsze. Każde zwycięstwo cieszy mnie tak samo. Wiek rywalek nie ma dla mnie znaczenia, bo i tak najważniejsze są umiejętności i doświadczenie danej przeciwniczki. Moim marzeniem jest granie na turniejach wielkoszlemowych. Gdybym grała w imprezach kadetek nie miałabym takiej szansy - dodaje Świątek, która w kwietniu zaprezentuje się w dwóch turniejach ITF Juniors we Francji.

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top