strona archiwalna

Kilka dni temu rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, ale jeszcze przed jej pierwszym dniem młodzi zawodnicy KT Legia  po raz kolejny znakomicie zaprezentowali się w rywalizacji narciarskiej. Niezwykle uzdolnione sportowo rodzeństwo Ania, Staszek i Kuba Jura udowodnili, że mają wielki talent nie tylko do tenisa, ale także do białego szaleństwa.

 


Tegoroczny sezon narciarski dla dzieci zakończył się dopiero 15 marca w stacji narciarskiej Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach. Dla młodych narciarzy sezon zaczął się już w październiku zeszłego roku od pierwszego treningowego wyjazdu na lodowiec. 

Ania, Staszek i Kuba Jura to rodzeństwo trenujące w Akademii Tenisowej Legii. Dzieci łącznie startowały w 12 ogólnopolskich zawodach  narciarskich.  Na treningach narciarskich spędzili około 60 dni, zaczynając na lodowcu w Austrii, gdzie w listopadzie temperatura wynosiła -20 stopni Celsjusza, a kończąc w stacjach narciarskich na Podhalu. Bazą naszych narciarzy jest Zakopane, jednak na treningi trzeba jeździć do okolicznych miejscowości.

Zawodnicy KT Legia wielokrotnie wstawali przed 6 rano, kiedy za oknem było jeszcze ciemno.

W tym sezonie intensywne treningi i praca przyniosły efekty. W klasyfikacji generalnej zarówno Ligi Zakopiańskiej, jak i Ligi MOZN, Staszek zajął pierwsze miejsce wśród chłopców z roczników 2008-2009, a Ania wywalczyła szóste miejsce w Lidze Zakopiańskiej i dziesiąte w Lidze MOZN w dziewczynkach z roczników 2006-2007.

W Lidze MOZN uczestniczyło około 400 zawodników z  prawie 50 klubów narciarskich z całej Polski, nawet z Gdańska. Uczestnicy startowali w grupach wiekowych od rocznika 2009 do rocznika 1997. W Lidze Zakopiańskiej startowało około 140 młodych narciarzy w wieku od 6 do 12 lat, głównie z klubów ze stolicy polskich Tatr i stolicy.  Co ciekawe, Ania i Staszek jeżdżą we Frajdzie i zbierają punkty dla Zakopanego.

Warto wspomnieć o najmłodszym z trójki rodzeństwa. Pięcioipółletni Kuba Jura również intensywnie startował w tym sezonie. W  Ogólnopolskiej Lidze Przedszkolaków w narciarstwie alpejskim zdobył drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a w Lidze Zakopiańskiej był dziesiąty, ścigając się z chłopcami o dwa lata starszymi od siebie.


 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top