strona archiwalna

Wspaniały sukces odniósł zawodnik naszego klubu w imprezie Masters na kortach przy Myśliwieckiej 4A. W grupie pomarańczowej Janek Nowacki w wielkim finale po niesamowitym pojedynku pokonał Joachima Szamborskiego. W grupie zielonej u dziewczynek po sześciu zwycięstwach w turniejach eliminacyjnych i tym razem najlepsza była Monika Stankiewicz z UKT Winner Kraków. Za nami Legia Tennis 10's Cup, a więc największy cykl imprez Tenis 10 w kraju.


W turnieju kończącym i podsumowującym cykl Legia Tennis 10's Cup wzięło udział prawie 50 zawodników oraz zawodniczek z całej Polski, którzy zaprezentowali się w siedmiu kategoriach. Ponownie do rywalizacji przystąpiły dzieci od piątego, do 10. roku życia. Kategoria zielona obejmowała rocznik 2006, pomarańczowa 2007, czerwona 2008, a niebieska 2009-2011. 

► TENIS 10 poziom zielony (rocznik 2006):

Kapitalną dyspozycję w grupie zielonej potwierdziła Monika Stankiewicz. Zawodniczka z Krakowa w sześciu turniejach eliminacyjnych nie przegrała nawet seta. Tak samo było w zmaganiach Masters.

Po trzech zwycięstwach w grupie, w półfinale tenisistka UKT Winner Kraków pokonała 6:1 Antonię Woroszylską. W finale jej rywalką była Karolina Gołda. Wynik tego meczu był taki sam jak większość poprzednich w tym sezonie w wykonaniu Moniki. Stankiewicz zwyciężyła 6:1.

Na trzecim miejscu w tej kategorii rywalizację zakończyła Gabrysia Leśnodorska z KT Legia, a piąta była nasza nowa tenisistka Dominika Sawicka.

U chłopców w grupie zielonej najlepszy był Grzegorz Zemła. W finale niestowarzyszony zawodnik pokonał 6:4 Jakuba Hryniewicza.

► TENIS 10 poziom pomarańczowy (rocznik 2007):

Jeśli chodzi o zmagania w grupie pomarańczowej, to u dziewczynek zwyciężyła Maria Wojtaszczyk. Tenisistka MKT Łódź w finale pokonała Martę Nadajewską 6:4. Tym samym zrewanżowała się za kilka porażek w ostatnich pojedynkach turniejów eliminacyjnych.

W tej kategorii u chłopców nie było mocnych na legionistę. Turniej Masters wygrał Jan Nowacki, ale na końcowy sukces musiał napracować się niezwykle mocno.

Nasz tenisista najpierw w grupie wygrał dwa spotkania i jedno przegrał. Jego pogromcą okazał się późniejszy rywal w finale, a więc Joachim Szamborski. W tej fazie Nowacki uległ graczowi KT Miedzeszyn 3:4 (2). Potem w półfinale Janek nie dał szans Aleksowi Freestonowi. Wygrał 4:0.

Pojedynek z Szamborskim o tytuł miał bardzo podobny przebieg do meczu grupowego. Także tutaj o ostatecznym wyniku decydował tie-break. A w nim lepszy okazał się nasz reprezentant, który wygrał 4:3 (5).

► TENIS 10 poziom czerwony (rocznik 2008):

W roczniku 2008, a więc kategorii czerwonej u dziewczynek walka była chyba najbardziej wyrównana. W finale spotkały się zawodniczki, które wcześniej przegrały po jednym meczu w grupie. W ostatecznej rozgrywce Julia Pacocha z KS Tennis Life Brwinów pokonała Oliwię Sybicką 10:8.

W gronie chłopców o tytuł zagrali Filip Kiryłło i Mateusz Chrzanowski. Obaj w drodze do piątego pojedynku w imprezie nie ponieśli porażki. Ostatecznie 10:5 wygrał Chrzanowski, który startuje w barwach AM Tenis Warszawa.

► TENIS 10 poziom niebieski (rocznik 2009-2011):

Kategoria niebieska, a więc ta przeznaczona dla najmłodszych adeptów tenisa jak zwykle rozgrywana była koedukacyjnie. Najlepsza okazała się finalistka z grupy czerwonej, a więc Sybicka. W meczu o tytuł wygrała 9:7 z Tomaszem Płocharczykiem z UKS Team Mrągowo.

- Bardzo cieszymy się z tej edycji. To był duży sukces organizacyjny i sportowy. Miło było obserwować jak młodzi uczestnicy z każdym kolejnym turniejem prezentowali się na korcie coraz lepiej. Ten cykl był niezwykle popularny i mamy nadzieję, że w kolejnym frekwencja będzie jeszcze lepsza - powiedziała koordynatorka programu Legia Tennis Schools Joanna Szymczyk.

Laureaci dostali piękne dyplomy, puchary i nagrody. Jesienią zapraszamy na kolejną edycja Legia Tennis 10's Cup. Ta zakończona 9 kwietnia okazała się wielkim sukcesem. Na kortach przy Myśliwieckiej 4A zobaczyliśmy łącznie w całym sezonie ponad 200 młodych tenisistów.

 

 

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top