Sezon na kortach ziemnych w pełni, więc nasi zawodnicy również zgodnie przenieśli się na tę nawierzchnię. Stefania Rogozińska-Dzik, Anna Hertel oraz Ksawery Pociej w tym tygodniu walczyli w bardzo dobrze obsadzonej imprezie rangi Grade 1 Mediterranee Avenir w pięknej marokańskiej Casablance. 

 


Rogozińska-Dzik, która w kwietniu świetnie zaprezentowała się w Barbadosie oraz Trynidadzie i Tobago. Teraz w Maroko została rozstawiona z numerem 14 i miała na inaugurację wolny los.

W drugiej rundzie wygrała z trudną rywalką, z Hiszpanką Teą Pavlicic 7:6 (5), 6:2. W trzeciej miała jeszcze poważniejszą przeciwniczkę. Nasza tenisistka pięknie walczyła z turniejową jedynką Lucie Kankovą. Po zaciętym boju Rogozińska-Dzik uległa 5:7, 5:7.

Natomiast Hertel pojechała do Maroka prosto z Algierii, gdzie w turnieju ITF/CAT North Africa (Grade 3) w mieście Tilimsan była w finałach singla i debla. To był jej najlepszy występ w karierze w zmaganiach ITF Juniors. Dzięki niemu zanotowała ogromny skok w światowej klasyfikacji.

Zawodniczka prowadzona przez Lecha Sidora i Marcina Bieńka awansowała aż o 89 miejsc i teraz jest na 245. pozycji.

Pokrzepiona dobrym startem w poprzednim tygodniu w pierwszej rundzie Hertel pokonała Celestine Avomo Ellę z Gabonu 6:2, 6:1. W drugim starciu nie sprostała Lauryn John-Baptiste. Po wygranym pierwszym secie 6:1, potem Brytyjka była nieco lepsza. W drugiej partii było dla niej 6:4, a w trzeciej po tie-breaku 7:6 (5).

Stefania i Ania zagrały także w deblu, gdzie było rozstawione z numerem siódmym. W pierwszym spotkaniu wygrały z Darią Chemodanową z Rosji oraz Valentiną Ryser ze Szwajcarii 6:2, 6:3. Niestety, pożegnały się z imprezą w drugiej potyczce. Po pasjonującym meczu przegrały z rozstawionymi z czwórką z Tunezyjką Chiraz Bechri i Szwajcarką Lulu Radovcic  4:6, 7:5 (3:10).

W rywalizacji pojedynczej w największym mieście Maroka Ksawery Pociej odpadł w pierwszym pojedynku z Hiszpanem Rafaelem Izquierdo Luque (1:6, 1:6). W deblu legionista i Jack Wong z Hongkongu byli aż w półfinale. Tam po emocjonującym meczu przegrali z Amerykaninem Brydem i Kanadyjczykiem Donskim 0:6, 6:4 (7:10).

W Casablance w latach 2001-2004 rozgrywany był turniej z cyklu WTA Tour, Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem.

Miasto najbardziej znane jest jednak z czego innego. To właśnie tutaj w hotelu Anfa w dniach 14-24 stycznia 1943 roku odbyły się tajne rokowania mające na celu zaplanowanie alianckiej strategii dotyczącej II wojny światowej w Europie. Uczestniczyli w niej Franklin D. Roosevelt, Winston Churchill oraz Charles de Gaulle. Rok wcześniej powstał słynny amerykański melodramat Casablanca.

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top