strona archiwalna

Przed nami kolejna edycja wyjątkowych zmagań tenisowych. Od piątku na kortach naszego klubu ponownie będzie dobywać się Memoriał im. Ani Dolińskiej. Turniej ku pamięci tragicznie zmarłej tenisistki zostanie rozegrany już po raz 12. W tym roku obsada imprezy, która ma rangę OTK Super Seria jest naprawdę dobra. Przy ulicy Myśliwieckiej 4A zobaczymy prawie wszystkich najlepszych kadetów i kadetki.


U chłopców zaprezentuje się praktycznie cała krajowa czołówka. Będzie trzeci w rankingu kadetów Michał Mikuła z SIKT Płocka, a także szósty Paweł Godek z STT Fakro Nowy Sącz.

Z trójką będzie rozstawiony dziewiąty gracz klasyfikacji kadetów PZT, a więc reprezentant KT Legia Warszawa Bartłomiej Andrzejczak. Zobaczymy także innego legionistę Macieja Ziombera.

W gronie kadetek obsada będzie równie dobra. Najwyżej notowaną zawodniczką klasyfikacji, którą zobaczymy przy Myśliwieckiej 4A będzie Marta Jaśkiewicz z AZS Łódź. W turnieju głównym pewny start mają zapewniony legionistki Aleksandra Jeleń i Weronika Pociej.

W turniejach kwalifikacyjnych zobaczymy jeszcze czterech przedstawicieli naszego klubu. Trzy tenisistki i jednego tenisistę.

A kim była zawodniczka, którą wspominamy kolejny raz?

Ania Dolińska urodziła się w Warszawie 26 lutego 1982 roku. Zginęła tragicznie 15 maja 2004 roku w wypadku lotniczym.

Przygodę z tenisem rozpoczęła w wieku 7 lat pod opieką trenera Jana Radzia na Legii. Potem współpracowała z wieloma trenerami: Tomaszem Mroczkiem, Mirkiem Ginterem, Andrzejem Carukiem, Adamem Mincbergiem i z dr. Adamem Królakiem z warszawskiej AWF.

Przez całą karierę była w czołówce najlepszych tenisistek polskich w różnych kategoriach wiekowych. Wielokrotna drużynowa mistrzyni Polski od skrzatów po kadetów i juniorów. Była także mistrzynią Polski w deblu w gronie kadetek i juniorek. Jej siłą był bekhend, gra przy siatce, koncentracja i motywacja.

Po maturze wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Przez trzy miesiące trenowała w Akademii Tenisowej Johna Newcomba w Teksasie, następnie po zdaniu niezbędnych egzaminów rozpoczęła studia i otrzymała pełne stypendium na Uniwersytecie Clemson w Południowej Karolinie.

Po trzech latach kontynuowała naukę na Uniwersytecie Stanowym Georgii w Atlancie. Tam była wzorową studentką, nagradzaną wyróżnieniami - specjalizacja finanse i rachunkowość. Podczas studiów brała czynny udział w uniwersyteckich rozgrywkach tenisowych I Dywizji. Dzięki temu dużo podróżowała. Zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc i ludzi to była jej pasja. Interesowała się również innymi sportami – świetnie jeździła na nartach, także na wodnych, pływała kajakiem, żaglówką, a nawet próbowała sportów ekstremalnych.

Przy swym pogodnym usposobieniu wszędzie udawało jej się zjednać przyjaciół, którzy wspierali ją w trudnych chwilach. Najlepszą jej przyjaciółką w Stanach była Milena, studentka i tenisistka, która niestety zginęła razem z Anią w feralnej katastrofie samolotowej. Wydarzyła się ona w przeddzień ślubu Mileny. To był koszmar.

Memoriał Ani Dolińskiej jest próbą zachowania w pamięci w środowisku tenisowym i nie tylko tej niezwykłej dziewczyny, która dla wielu młodych adeptów tenisa może być wzorem do naśladowania i wskazać kierunek ich dalszej kariery.


PROGRAM TURNIEJU:
13 maja 2016 (piątek) - Eliminacje
8.00 - 8.30: weryfikacja chłopców, losowanie po weryfikacji
11.00 - 11.30: weryfikacja dziewcząt, losowanie po weryfikacji
około 12.00: początek gier
- losowanie Turnieju Głównego (18.00)

14 maja 2016 (sobota) - Turniej Główny
Pierwsza runda gry pojedynczej
Pierwsza runda gry podwójnej
około 9.00: początek gier
12.00: Uroczyste Otwarcie Turnieju
około 12.30: początek gier

15 maja 2016 (niedziela)
Druga runda gry pojedynczej
Ćwierćfinały gry podwójnej
12.00: Msza Święta w XII rocznicę śmierci Ani; Kościół Sióstr Wizytek, Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 57

16 maja 2016 (poniedziałek)
Ćwierćfinały gry pojedynczej
Półfinały gry pojedynczej
Półfinały gry podwójnej

17 maja 2016 (wtorek)
Finały gry pojedynczej
Finały gry podwójnej

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top