Za nami XII edycja turnieju, który jest wspomnieniem tragicznie zmarłej 12 lat temu tenisistki. Zdecydowanie najlepszą zawodniczką imprezy na kortach przy ul. Myśliwieckiej 4A była Weronika Pociej. Legionistka triumfowała w rywalizacji singlowej i deblowej. W półfinale była Aleksandra Jeleń. W pięciodniowych zmaganiach toczonych w trudnych warunkach pogodowych walczyło około 60 uczestników.

 

wyniki

 

W turnieju głównym wśród dziewcząt zobaczyliśmy pięć legionistek. Od początku znakomicie prezentowała się rozstawiona z ósemką Weronika Pociej. 15-latka, która w styczniu dość niespodziewanie wywalczyła mistrzostwo województwa w gronie juniorek w pierwszej rundzie wygrała z Jadwigą Wygodą (ATAK Łódź) 6:0, 6:3.

Drugą rywalką Wery była Anna Derecka. Wynik spotkania z tenisistką WTS Orzeł Warszawa był bardzo podobny to inauguracyjnego. Pociej wygrał 6:3, 6:0.

W ćwierćfinale legionistka spotkała się z najwyżej klasyfikowaną zawodniczką imprezy, a więc Martą Jaśkiewicz z AZS Łódź. Weronika zaprezentowała kapitalny tenis i wygrała 6:3, 6;0. To był zatem trzeci mecz z rzędu, w którym straciła tylko trzy gemy.

Po tym zwycięstwie Pociej w półfinale spotkała się z inną reprezentantką KT Legia Aleksandrą Jeleń. Po pięknej walce późniejsza triumfatorka zwyciężyła z rozstawioną z piątką koleżankę z klubu 7:5, 6:2.

We wtorkowym meczu o tytuł Weronika zagrała z Julią Wędrochą. Pojedynek z zawodniczką CHTT Chorzów był emocjonującym widowiskiem. W pierwszej partii lepsza była tenisistka ze Śląska, która wygrała 6:2. Pociej kapitalnie zareagowała. Poprawiła grę i w dwóch kolejnych odsłonach zwyciężała 6:0 i 6:2.  

Po raz ostatni legionistka wygrała singla w Memoriale Ani Dolińskiej w 2014 roku. Dokonała tego Anna Hertel.  

Pociej znakomicie zaprezentowała się także w deblu. Tam w parze z Dominiką Szczotka bez straty seta doszła do finału. W nim rywalkami były Nadia Brunzow i Anna Derecka.

Wtorkowy mecz odbył się po przerwie na odpoczynek. Pociej i Szczotka w pierwszej partii wygrały 6:3, a w drugiej przegrały 5:7. O triumfie w memoriale zadecydował super tie-break. W nim Weronika i Dominika zwyciężyły 10:8.

W gronie chłopców w deblu w półfinale był legionista Paweł Kaliszewski. Jego partnerem deblowym był Wojciech Kasperski z KS Górnik Bytom.

 

wyniki

 

 

 

 

13-17.05.2016 - XII Memoriał Ani Dolińskiej - OTK Super Seria U16
- eliminacje chłopców
- drabinki turniejowe chłopców - gra pojedyncza
- drabinki turniejowe dziewcząt - gra pojedyncza
- drabinki turniejowe chłopców - gra podwójna
- drabinki turniejowe dziewcząt - gra podwójna

 

 

Talentiada

Klub Roku Legia

.

.

.

Instagram WSG Academy

Facebook WSG Academy

Twitter Akademia Tenisowa by WSG

YouTube WSG Academy

LinkedIn

.

.

folder artykułówfolder artykułów

zdjęcia

turnieje

formularz kontaktowy

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2015
sezon letni
składy drużyn KT Legia Warszawa:

 

Skrzaty:  MISTRZ POLSKI 2015 

Maks Kaśnikowski, Alan Bojarski, Patryk Stokowski, Sebastian Sowa, Adam Kulig, Michał Szoma (kapitan)

 

Kadeci: MISTRZ POLSKI 2015

Kacper Żuk, Tomasz Dudek, Daniel Michalski, Filip Kolasiński, Bartłomiej Andrzejczak, Artur Bochenek (kapitan)

 

Juniorki: MISTRZ POLSKI 2015

Weronika Falkowska, Ada Górczyńska, Alicja Sierzputowska, Kinga Psut, Marcin Kunicki (kapitan)

 

Młodzicy: BRĄZOWY MEDAL

Paweł Kaliszewski, Michał Suski, Maciej Ziomber, Pit Malaszszak, Dominik Dobaczewski, Marcin Domaszewicz (kapitan)

 

 

Go to top